Napisane:  poniedziałek, 14 sierpnia 2023, 12:39 przez: Karolina Lisek

Test przeciwko Eindhoven

W ramach przygotowań do nowego sezonu Wilczyce rozegrają 3 września w Lippstadt mecz testowy z drużyną PSV Eindhoven.

Za niecały miesiąc kobieca drużyna VfL Wolfsburg rozpocznie sezon 2023/2024 od meczu drugiej rundy Pucharu Niemiec. Wcześniej zespół rozegra swój pierwszy i jedyny mecz testowy w całym okresie przygotowawczym: Podczas obozu treningowego w hotelu Klosterpforte w Harsewinkel, w niedzielę 3 września o godzinie 16:00 drużyna zmierzy się z PSV Eindhoven. Mecz zostanie rozegrany na Liebelt Arena w Lippstadt. Na stadionie może pojawić się około 2500 widzów. Bilety dostępne będą wyłącznie w kasach.

Trzy razy po 35 minut

W ramach próby generalnej przed rozpoczęciem sezonu obie drużyny zagrają ze sobą trzy razy po 35 minut. Bilety normalne kosztują 10 euro, a ulgowe 8 euro. Wstęp dla dzieci do lat 14 wyniesie 6 euro. Liebelt Arena SV Lippstadt 08 zostanie otwarta na godzinę przed rozpoczęciem meczu. Dla tych, którzy nie mogą być na miejscu, możliwe będzie śledzenie transmisji meczu na żywo na YouTube.

Zwycięskie Wilczyce w 2022

Przeciwniczki nie są obce drużynie Zielono-Białych: Wilczyce rozegrały mecz testowy z drużyną z Holandii także w zeszłym roku. Wówczas zawodniczki VfL wygrały z PSV 2-1. Eindhoven zakończyło sezon 2022/2023 na czwartym miejscu holenderskiej pierwszej ligi. Wraz z nowym trenerem Roelandem ten Berge, który pełni tę funkcję od lipca, zespół chce ponownie włączyć się do walki o tytuł w nadchodzącym sezonie.

Krótkie przygotowania

Dla Wilczyc jest to krótki okres przygotowawczy: Ze względu na Mistrzostwa Świata duża część składu dołączy do drużyny dopiero pod koniec sierpnia. Po meczu testowym w Lippstadt, zawodniczki VfL będą kontynuowały obóz treningowy w Harsewinkel, z którego powrócą przed pierwszym meczem w Pucharze Niemiec w weekend 9-11 września. Przeciwniczki Zielono-Białych zostaną rozlosowane we wtorek 15 sierpnia. Losowanie drugiej rundy rozgrywek odbędzie się na żywo na antenie Sky Sport po starciu Holstein Kiel z Borussią Mönchengladbach (początek o 18:30). Podobnie jak w poprzednich latach, VfL jako drużyna pierwszoligowa nie grała w pierwszej rundzie..

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram