Napisane:  środa, 5 lipca 2023, 11:02 przez: Przemysław Lewandowski

Tiago Tomas nowym nabytkiem VfL

Portugalczyk grał do niedawna w barwach VfB Stuttgart.

Do szeregów VfL Wolfsburg dołącza kolejny piłkarz: napastnik Tiago Tomas, który został pozyskany ze Sportingu CP. 21-latek grał w ostatnim czasie na wypożyczeniu w zespole VfB Stuttgart, który na kolejny rok zapewnił sobie status drużyny Bundesligi, po wygranych barażach o utrzymanie z Hamburger SV. Podpisany z Wilkami kontrakt będzie obowiązywać do 30 czerwca 2027 roku. Potwierdzono już, że Tomas założy koszulkę z numerem 11.

"Tiago wciąż jest na początku swojej kariery, ma duży potencjał i w Wolfsburgu może zrobić kolejny krok w swoim rozwoju" - powiedział dyrektor sportowy VfL Sebastian Schindzielorz. "Ma tę przewagę, że poznał się już na grze Bundeslidze. Ze Sportingiem zdobył również doświadczenie na scenie europejskiej. Jesteśmy bardzo podekscytowani i wierzymy, że jego cechy urozmaicą naszą grę w ofensywnie."

Wolfsburg będzie trzecim klubem, w którym grał Tomas. Portugalczyk dołączył do akademii Sportingu CP w 2014 roku i w klubie z Lizbony przeszedł na zawodowstwo. Z Lwami zdobył tytuł Primeira Liga (2021), dwukrotnie Puchar Ligi Portugalii (2021 i 2022) oraz Superpuchar Portugalii (2021). 1,80-metrowy napastnik rozegrał dla Sportingu łącznie 66 meczów, zdobywając w tym czasie dziewięć bramek i cztery asysty. Następnie w styczniu 2022 roku przeniósł się do Bundesligi, spędzając półtora roku na wypożyczeniu w Stuttgarcie, gdzie w 47 meczach strzelił osiem goli i zapewnił cztery asysty.

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Po Cedriku Zesigerze, Moritzu Jenzie i Vaclavie Cernym, Tomas stał się czwartym nowym rekrutem Zielono-Białych przed rozpoczęciem kolejnej kampanii. "Naprawdę nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania i cieszę się, że jestem teraz częścią rodziny VfL" - skomentował Tomas. "Nie mogę się doczekać, aby poznać moich kolegów z drużyny oraz nowe otoczenie - i tego, by móc wreszcie zacząć."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram