Napisane:  środa, 21 czerwca 2023, 13:53 przez: Przemysław Lewandowski

Twórcy historii

Jak pucharowi przeciwnicy Wilków wkroczyli na nowy poziom.

Na swój pierwszy mecz w sezonie 2023/24, VfL Wolfsburg uda się do stolicy. Wilki zmierzą się z TuS Makkabi Berlin - żydowskim klubem, który przeszedł do historii.

W dniu 3 czerwca drużyna piątej ligi wygrała w finale Pucharu Krajowego w Berlinie ze Spartą Lichtenberg (wynikiem 3:1) i zakwalifikowała się do pierwszej rundy Pucharu DFB, co nigdy wcześniej nie udało się żadnemu żydowskiemu klubowi. To "kamień milowy w historii klubu", który "pozostanie w annałach TuS Makkabi na zawsze i będzie inspiracją" - czytamy na stronie berlińskiego klubu.

Whisky z colą oznaką sukcesu.

Wolfgang Sandhowe, który prowadzi drużynę od 1 lipca 2019 roku, to trener starej daty. "Zwykle nie pozwalam nikomu pić alkoholu" - powiedział 69-latek w rozmowie z portalem rbb24. "Przed finałem zakomunikowałem jednak zespołowi: »Przez cały sezon ciężko pracowaliśmy, za co powinniśmy zostać wynagrodzeni. Po meczu wypijemy sobie porządną gorzałkę.«" On sam pije okazjonalnie, ale jeśli już to robi, interesuje go tylko whisky z colą. Fakt, że tamtej nocy polała się właśnie whisky z colą, wyraża więcej niż tysiąc słów.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram