Napisane:  wtorek, 22 listopada 2022, 08:58 przez: Przemysław Lewandowski

Tylko jeden zawodnik na dwóch mundialach

Fakty i liczby dotyczące graczy VfL w poprzednich turniejach.

Piłkarze VfL dołączyli już do akcji na Mistrzostwach Świata. Jonas Wind rozpocznie turniej od meczu Danii z Tunezją (22.11, start o 14:00), a 3 godziny później Polska Jakuba Kamińskiego zmierzy się z Meksykiem (22.11, o 17:00). Koen Casteels i Belgia zaczynają swoją kampanię w środę, przeciwko Kanadzie (23.11, o 20:00). Jeśli wszyscy otrzymają szansę wejścia na boisko, trio Wilków stanie się zawodnikami numer 22, 23 i 24, którzy wystąpili na Mistrzostwach Świata, grając w tym czasie dla klubu VfL Wolfsburg. Lista ich poprzedników sięga ostatniego tysiąclecia.

Więcej faktów i liczb o zawodnikach Wilków na Mistrzostwach Świata:

  • Od czasu awansu VfL do Bundesligi odbył się tylko jeden Puchar Świata, na którym Wilki nie miały swojego reprezentanta: mowa o turnieju w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku.
  • Chad Deering i Claudio Reyna zostali uznani za pionierów wśród Zielono-Białych. 15 czerwca 1998 obaj znaleźli się w wyjściowym składzie grupowego meczu USA z Niemcami (0:2) we Francji. Był to jedyny występ Deeringa w Pucharze Świata.
  • Ślady VfL można również znaleźć w turnieju z 1994 roku rozgrywanego w Ameryce. Wystąpili tam Dorinel Munteanu, Petar Mihtarski, Stefan Effenberg i Martin Wagner, jednak koszulki Wolfsburga założyli dopiero po zakończeniu mundialu.
  • Największa delegacja Wilków pojawiła się na Mistrzostwach Świata 2010 w RPA. Grafite, Josue, Makoto Hasebe, Thomas Kahlenberg, Obafemi Martins, Peter Pekarik, Jonathan Santana, Karim Ziani, Diego Benaglio i Arne Friedrich zaliczyli łącznie 29 występów, chociaż ten ostatni został zawodnikiem VfL dopiero w trakcie trwania rozgrywek.
  • Oprócz Friedricha, VfL miał tylko jednego reprezentanta Niemiec na Mistrzostwach Świata: Mike'a Hanke, który wystąpił w barwach własnego kraju tylko raz, w 2006 roku. Na tym samym turnieju obrońca VfL Hans Sarpei zagrał cztery razy dla Ghany.
  • Benaglio jest jedynym piłkarzem, który brał udział w dwóch turniejach jako zawodnik VfL. Długoletni kapitan Wilków odpadł ze Szwajcarią po fazie grupowej w RPA, jednak cztery lata później awansował do 1/8 finału w Brazylii. Jego siedem występów w Pucharze Świata to także najlepszy wynik spośród Wilków.
  • Do tej pory ostatnim zawodnikiem VfL, który wystąpił na mundialu, był Jakub Błaszczykowski, biorący udział w Mistrzostwach Świata w Rosji w 2018 roku. Piłkarz rozegrał dla Polski tylko jedną połowę, a zespół odpadł w fazie grupowej.
Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram