Napisane:  wtorek, 20 września 2022, 09:56 przez: Przemysław Lewandowski

Udany start

Kobiecy zespół VfL wygrywa w meczu otwarcia Bundesligi z SGS Essen wynikiem 4:0.

VfL Wolfsburg rozpoczął nowy sezon kobiecej Bundesligi od zwycięstwa: Wilczyce pokonały na stadionie AOK zespół SGS Essen 4:0 (3:0). Mecz na żywo oglądało 3217 widzów. Bramki Ewy Pajor (dublet), Alexandry Popp i Tabea'y Waßmuth zapewniły VfL - co prawda jeszcze mało znaczące - prowadzenie w tabeli. W najbliższą sobotę, 24 września (rozpoczęcie o 17:55), Zielono-Białe zmierzą się z TSG 1899 Hoffenheim. Gra zostanie rozegrana w PreZero Arena.

Zmiany w składzie:

Oprócz nieobecnych Pauliny Bremer, Mariny Hegering, Katarzyny Kiedrzynek i Sandry Starke, trener Tommy Stroot musiał poradzić sobie także bez Kristin Demann (problemy z kolanem) i Svenji Huth (infekcja). Lisa Weiß wróciła natomiast do składu.

Przebieg meczu:

Zielono-Białe od początku uznawały tylko jeden kierunek - w stronę przeciwnej bramki. Dzięki dominacji w pojedynkach i determinacji w grze ofensywnej Wilczyce stworzyły sobie wiele dobrych okazji do zdobycia bramek. Fakt, że do przerwy było już 3:0, sprawiał, iż zespół z Wolfsburga czuł się pewnie i swobodnie. W 38 minucie meczu, po świetnym podaniu Popp, nastąpiła kolejna groźna okazja do podwyższenia przewagi. Jednak Ewa Pajor została finalnie zatrzymana przez broniącą Sophię Winkler. W wyniku siły i tempa ofensywnej gry VfL, Essen był wyraźnie przytłoczony aż do końcowego gwizdka.

Druga połowa rozpoczęła się od nieostrożności w Zielono-Białej obronie, którą była młoda Wilczyca Antonia Baass omal nie wykorzystała do zdobycia pierwszej bramki. Jednak ruszając do piłki, okazała się być na pozycji spalonej. Po chwilowym szoku, VfL szybko odzyskało kontrolę nad przebiegiem spotkania. W dalszej części gry Essen zdobył się na zaledwie na dwa szybkie kontrataki, nie stanowiąc przy tym zbyt dużego wyzwania dla obrony VfL. W 77 minucie padła ostatnia bramka, odnotowana głównie wskutek błędów obrony zespołu z Essen. Do najbardziej niebezpiecznej sytuacji ze strony gości doszło w 82 minucie, kiedy Merle Frohms została prawie pokonana przez dwie zawodniczki SGS. Jednak ani Ramona Maier, ani Annalena Rieke nie zdołały wbić piłki do siatki.

Bramki:

1:0 Pajor (14. minuta): Popp wygrywa pojedynek o piłkę i buduje akcję. Jill Roord podaje do Pajor, która najpierw trafia w Beke Sterner z Essen, a następnie strzela gola.

2:0 Popp (40. minuta): Po rzucie rożnym w wykonaniu Roord, Sterner podejmuje próbę zatrzymania Popp, jednak napastniczka znajduje na nią sposób i uderza z bliskiej odległości.

3:0 Waßmuth (44. minuta): Pajor, która bierze udział w prawie każdej akcji ofensywnej, sprowadza piłkę do środka z prawej strony boiska. Waßmuth uderza futbolówkę zupełnie niepodręcznikowo, co finalnie okazuje się szczęśliwym zbiegiem okoliczności. Winkler może tylko patrzeć, jak piłka toczy się w prawy róg bramki.

4:0 Pajor (77. minuta): Cóż za pech dla gości. Nina Räcke traci piłkę we własnym polu karnym na rzecz Jonsdottir (niedawno weszła na boisko z ławki rezerwowych), która wrzuca piłkę w jedenastkę. Broniąca Katharina Piljic jest na dobrej pozycji, jednak nie trafia w piłkę. Ewie Pajor pozostaje w tej sytuacji już tylko umieścić futbolówkę w siatce.

Reakcja trenera:

Tommy Stroot: "Zasłużyliśmy na wygraną. Niemniej jednak wciąż mamy duży potencjał, zwłaszcza w zakresie interakcji w obszarze ofensywnym. Możemy wykorzystywać możliwości i szanse na jeszcze większą liczbę trafień, by podnosić wyniki jeszcze bardziej. Na tym etapie mieliśmy stosunkowo mało dni treningowych. Mimo to ostatni tydzień był dla nas naprawdę dobry. Zrobiliśmy pierwszy krok, ale nie jesteśmy jeszcze tam, gdzie chcemy być i gdzie możemy być. Oczywiście wiedzieliśmy o tym wcześniej."

Składy i statystyki:

VfL Wolfsburg: Frohms – Wilms, Hendrich, Janssen, Rauch (66. Agrez) – Oberdorf, Lattwein – Waßmuth (66. Brand), Roord, Popp (66. Jonsdottir) – Pajor (75. Blomqvist)

Ławka rezerwowych: Weiß (BR), Wolter, Wedemeyer

SGS Essen: Winkler – Sterner, Räcke, Piljic, Hils – Ostermeier – Baaß (72. Maier), Pfluger (59. Rieke), Kowalski, Berentzen (46. Kockmann) – Endemann (72. Edwards)

Ławka rezerwowych: Sindermann (BR), Allmann, Touon, Pucks

Bramki: 1:0 Pajor (14.), 2:0 Popp (40.), 3:0 Waßmuth (44.), 4:0 Pajor (77.)

Żółte kartki: - / Pfluger, Räcke

Sędzia: Mirka Derlin (z Bad Schwartau)

Publiczność: 3.217 widzów na AOK Stadion