Napisane:  poniedziałek, 22 listopada 2021, 08:05 przez: Redakcja

Uratowany punkt w Bielefeldzie

Vfl Wolfsburg przegrywał już 0:2, aby ostatecznie zremisować z Arminią w Bielefeldzie. Bramki dla "Wilków" zdobywali w tym meczu Wout Werghorst i Lukas Nmecha.

VfL Wolfsburg podzielił się punktami po raz drugi w obecnym sezonie Bundesligi , wracając do domu z punktem po remisie 2:2 w porywającym meczu wyjazdowym z Bielefeld. Gospodarze wyszli na prowadzenie przed tłumem 19 801 kibiców po trafieniu Masaya Okugawy w 11. minucie, a już w drugiej połowie podwyższyli dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu Fabiana Klosa (54. minuta).

Jednak Zielono-Biali potrafili odpowiedzieć szybkimi trafieniami Wouta Weghorsta (62') i Lukasa Nmechy (63'). Wynik oznacza, że ​​Wilki na razie spadły na piąte miejsce. Wrócą do gry we wtorek, 23 listopada, w 5. kolejce Ligi Mistrzów UEFA , na wyjeździe z FC Sevilla (początek 21:00).

Bramki

Okugawa 1-0 (11'): Patrick Wimmer wdziera się w przestrzeń na prawym skrzydle i podaje do Okugawy, który pewnym strzałem z około jedenastu metrów pokonuje bramkarza Vfl.

Klos 2:0 ( karn . 54'): Podopieczni Floriana Kohfeldta chcą wyrównać, ale to Arminia ponownie strzeli gola, gdy sędzia wskaże na wapno po starciu Kevina Mbabu z Alessandro Schöpfem. Były gracz Wilków Klos zamienia rzut karny na prowadzenie gospodarzy 2:0.

2-1 Weghorst (62'): VfL daje znakomitą odpowiedź, gdy Dodi Lukebakio, tylko jako rezerwowy, przeskakuje obok swojego obrońcy i dorzuca do Weghorsta w środku. Holender wbija piłkę do bramki z bliskiej odległości, aby dać wilkom drugie życie.

2-2 L. Nmecha (63'): Zaledwie 90 sekund później, a rachunki są wyrównane! Weghorst i Maximilian Philipp padają na pole karne Bielefeld, zanim piłka trafi do Nmechy, który trafia precyzyjnym strzałem do bramki.

Reakcje trenerów

Florian Kohfeldt: „Niestety, dopiero w drugiej połowie pokazaliśmy ten sam rodzaj intensywności, co Arminia przez całe 90 minut. Nie zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie i Bielefeld zasłużył na prowadzenie w przerwie. Powinniśmy byli wyrównać od razu w drugiej połowie, ale potem sprowokowaliśmy niepotrzebną – ale prawidłowo przyznaną – jedenastkę. Potem to był inny mecz, ponieważ zaczęliśmy wywierać presję. Patrząc na ostatnie 30 minut, może nawet mogliśmy wyciągnąć więcej z tego meczu. Ale jeśli po 60 minutach przegrywasz 2:0, musisz być szczęśliwy, że zdobędziesz punkt. Ogólnie rzecz biorąc, musimy po prostu grać lepiej w ciągu 90 minut, aby nie znaleźć się w sytuacji, w której będziemy musieli grać tak, jak przez ostatnie pół godziny.

Frank Kramer: „Mój zespół grał bardzo dobrze. Grali z niewiarygodną intensywnością, znakomicie bronili i celnie posuwali się do przodu. Wolfsburg miał trzy lub cztery szanse w drugiej połowie, ale nie można zapobiec tak wielu przeciwko drużynie Ligi Mistrzów. Moi gracze pokazali charakter nawet po wyrównaniu Wolfsburga i dobrze walczyli. Ogólnie rzecz biorąc, jest to częściowy sukces, ale z radością go przyjmiemy”.

Skład i statystyki

Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, Nilsson, Laursen (66' de Medina) – Prietl, Vasiliadis (66' Kunze), Wimmer (30' Fernandes), Schöpf, Okugawa (83' Hack) – Klos (83' Lasme)

Rezerwowi: Kapino (bramka), Andrade, Ramos, Serra

VfL Wolfsburg: VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu (61' Lukebakio), Bornauw, Brooks – Baku, Arnold, Gerhardt, Otavio (25' Roussillon) – Steffen (46' Philipp), L. Nmecha (88' Vranckx) – Weghorst

REzerwowi: Pervan (Goal), van de Ven, F. Nmecha, Ginczek, Waldschmidt

Bramki: 1-0 Okugawa (11'), 2-0 Klos (54' rzut karny), 2-1 Weghorst (62'), 2-2 L. Nmecha (63')

Żółte kartki: Pieper, Vasiliadis, de Medina, Schöpf / L. Nmecha

Sędzia: Martin Petersen (Stuttgart)

Frekwencja: 19 801 na Schüco-Arena