Napisane:  piątek, 22 października 2021, 14:10 przez: Redakcja

van Bommel: "Będziemy pracować jeszcze ciężej"

Dzięki solidarności i konsekwentnej pracy nad kwestiami defensywnymi Wilki chcą przeciwstawić się swojemu najbliższemu przeciwnikowi Freiburgowi. Mark van Bommel opowiadał o planie na sobotni mecz na przedmeczowej konferencji prasowej.

Po tym, jak sezon zaczął się od czterech zwycięstw w pierwszych czterech meczach, Wilki są teraz bez zwycięstwa w kolejnych czterech spotkaniach Bundesligi. Wolfsburg ostatnio przegrał trzy razy z rzędu. Nadszedł więc czas, aby drużyna trenera Marka van Bommela, zdołała przełamać złą passę i skupić się na mocnych stronach, których ostatnio nie widać w grze: solidarności i konsekwentnej pracy defensywnej. Wilki mogą odwrócić trend w sobotę 23 października (rozpoczęcie o 15:30), jednak nie mogą liczyć na łatwą przeprawę, bo wtedy na Volkswagen Arenie gościem będzie będący w formie SC Freiburg. Podczas gdy Vfl ostatnio mocno obniżył loty, Breisgauer regularnie pokazują, że są w międzyczasie poważnym konkurentem w walce o europejskie puchary. Freiburg to jedyna drużyna w tym sezonie Bundesligi, która do tej pory nie poniosła ani jednej porażki! 16 punktów po ośmiu kolejkach to także nowy rekord w Bundeslidze dla SC. W sali konferencyjnej Volkswagen Arena Mark van Bommel mówił o Freiburgu, poprzednim meczu Ligi Mistrzów oraz o tym, co jest teraz ważne dla jego drużyny, by przywrócić blask z pierwszych tygodni tego sezonu.

Mark van Bommel mówił o ...

... pogodzeniu się z porażką w Salzburgu: Nie mieliśmy dużo czasu, ale mimo to mieliśmy motywujące rozmowy z chłopakami. Przede wszystkim musimy poprawić się w defensywie i to jedyny sposób na powrót do zwycięstw. Oczywiście nikt nie popełnia błędów celowo, ale rozumiem, że czasami tak to wygląda. Wszędzie się spóźniamy, czasami nie rozwiązujemy dobrze sytuacji, a formacje zespołu są zbyt daleko od siebie.  

... wahaniach formy: masz fazy w których jesteś w formie i pod formą, w niektórych sezonach nawet kilka razy, i musisz nauczyć się radzić sobie z nimi. Wtedy trzeba jeszcze bardziej trzymać się razem, jeszcze ciężej pracować i mówić sobie prawdę, być wobec siebie szczerymi. W taki sposób możemy wyjść z kryzysu raem.

... reakcji zespołu: Niektórzy myślą, że po porażkach zespół jest podłamany i mentalnie podupadł. To nieprawda. Widać to na treningu i jestem całkowicie przekonany, że zobaczycie to także przeciwko Freiburgowi. Była tylko dwudniowa przerwa, co oznacza, że ​​przede wszystkim musimy się dobrze zregenerować. Jako trener muszę kierować zespołem, a chłopaki muszą wdrażać to, co im nakreślimy. Zachowanie obronne, które powinno być kluczem, przedstawiłem jasno na odprawach.

… SC Freiburg i trenerze Christian Streich: Mam miłe wspomnienia z Freiburga, ale oczywiście nie gwarantuje to jutrzejszego udanego meczu. Nie będzie łatwo, bo mają trenera Christiana Streicha, który jest w tym klubie od lat. Doskonale wprowadził swoją ideę piłki nożnej. Co jakiś czas dodawani są nowi gracze, drobne zmiany w obszarze gry, ale idea piłki nożnej pozostaje taka sama. Jeśli grasz na stałe w Bundeslidze z Freiburgiem i nie martwisz się o spadek, to możesz wykonywać bardzo dobrą robotę, taką, jaką robi właśnie trener Streich.

foto: Vfl Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram