Napisane:  czwartek, 28 grudnia 2023, 15:56 przez: Redakcja

Vfl Wolfsburg wznowił treningi

Drużyna VfL Wolfsburg wznowiła przygotowania do nowego roku. Zespół prowadzony przez trenera Niko Kovaca rozpoczął treningi w czwartek.

Zimowy odpoczynek piłkarzy VfL Wolfsburg trwał tylko tydzień. Jako pierwsza drużyna w Bundeslidze, VfL rozpoczęła przygotowania do drugiej połowy sezonu w czwartek. Trener Niko Kovac zebrał swoich zawodników na porannym treningu i planuje wyjechać z nimi na sześciodniowe zgrupowanie treningowe do Portugalii 2 stycznia.

Wolfsburg w Bundeslidze znacznie odbiega od swoich sportowych celów, zajmując dziesiąte miejsce w tabeli z pięciopunktową stratą do upragnionego miejsca w Lidze Europy. Z powodu słabych wyników, przyszłość Kovaca w klubie przez ostatnie tygodnie nie była pewna - mimo to, postanowiono kontynuować współpracę z byłym trenerem Bayernu.

Gerhardt nadal ufa Kovacowi

Pomocnik Yannick Gerhardt pochwala decyzję klubu o utrzymaniu Kovaca. „W ubiegłym roku pokazaliśmy, że możemy odnosić sukcesy pod jego kierownictwem. Drużyna nadal w to wierzy”, powiedział 29-latek, który gra dla VfL od 2016 roku. „Ale oczywiście potrzebujemy punktów. Takie są realia. Wiemy o tym. Musimy sprostać oczekiwaniom.” Pierwszym przeciwnikiem w Bundeslidze w nowym roku będzie drużyna walcząca o utrzymanie, FSV Mainz 05, z którą zmierzą się 13 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram