Napisane:  wtorek, 22 listopada 2022, 08:31 przez: Przemysław Lewandowski

VfL z wizytą w Korei

Inauguracyjny wyjazd Akademii Piłkarskiej VfL można uznać za udany.

Pierwsza podróż VfL Wolfsburg do Korei Południowej zakończyła się ogromnym sukcesem. Piłka nożna była głównym tematem dwutygodniowej wizyty we wschodniej Azji, gdzie do zespołu trenerskiego Akademii Piłkarskiej VfL dołączyli dyrektor zarządzający Michael Meeske i ambasador marki w Seulu, Pierre Littbarski. Ten ostatni skorzystał z okazji i sam poprowadził część sesji coachingowych.

Nauczanie dziecięcej filozofii piłki nożnej VfL

Trenerzy Akademii Piłkarskiej VfL prowadzili intensywne sesje treningowe z różnymi grupami wiekowymi (U12, U16 i U18), w których zastosowali podejście Advance.Football. Ponadto odbyły się cztery seminaria Train-the-Trainer, koncentrujące się na nauczaniu filozofii piłki nożnej dzieci w VfL. Głównym celem wszystkich sesji i seminariów było zapewnienie dzieciom i trenerom radości z gry. Było też miłe zaskoczenie w postaci ponownego spotkania ze znajomą twarzą: drużyna VfL natrafiła na byłego Wilka, Ja-Cheol Koo, trenującego przed meczem towarzyskim z FC Seoul.

Wsparcie na miejscu

Sukces podróży VfL był również zasługą silnych partnerów lokalnych, w tym Volkswagen Group Korea i Millennium Hilton Seoul. Meeske przedstawił delegację VfL Wolfsburg sponsorom i partnerom podczas imprezy networkingowej w hotelu. Specjalne podziękowania należą się ISEA (International Sports Exchange Association).

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram