Polski serwis o klubie VFL Wolfsburg | kontakt@wolfsburg.pl
Napisane:  czwartek, 1 września 2022, 16:59 przez: Przemysław Lewandowski

Vranckx zostaje wypożyczony do Mediolanu

Plotki o przenosinach zawodnika do zespołu mistrzów Włoch stały się faktami.

Aster Vranckx jest już w Lombardii. VfL wypożyczył Belga do AC Milanu za około 2,5 miliona euro, do końca sezonu. W umowie jest zawarta opcja wykupu, w związku z czym zawodnik może za rok całkowicie przejść do włoskiego zespołu za równowartość 13 milionów euro.

Z ekonomicznego punktu widzenia transakcję można określić jako duży sukces. Latem 2021 roku Vranckx przybył do Dolnej Saksonii z KV Mechelen za około 8 milionów euro. W swoim debiutanckim sezonie balansował między wyjściową jedenastką a ławką rezerwowych. Po zmianie trenera rozwój zawodnika znacząco wyhamował, gdyż praktycznie nie brał udziału w meczach, często oglądając je z trybun. Niko Kovac najwyraźniej nie znalazł żadnego praktycznego zastosowania dla młodego Belga, który zagrał w nowym sezonie Bundesligi tylko przez siedem minut. Klub w końcu uznał, że najlepszą opcją w tej sytuacji będzie sprzedaż zawodnika.

Zobacz także  Liga Narodów: 16 powołanych zawodniczek VfL

Przed Vranckxem otwierają się nowe możliwości. Belg stał się częścią składu Milanu, uczestnika tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Poza ligą włoską, można spodziewać się jego pierwszych występów już w fazie grupowej LM, gdzie w grupie Milanu znajdują się: Chelsea, RB Salzburg i Dinamo Zagrzeb.

Źródło: bild.de
Źródło foto: rossoneriblog.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram