Napisane:  czwartek, 1 września 2022, 16:59 przez: Przemysław Lewandowski

Vranckx zostaje wypożyczony do Mediolanu

Plotki o przenosinach zawodnika do zespołu mistrzów Włoch stały się faktami.

Aster Vranckx jest już w Lombardii. VfL wypożyczył Belga do AC Milanu za około 2,5 miliona euro, do końca sezonu. W umowie jest zawarta opcja wykupu, w związku z czym zawodnik może za rok całkowicie przejść do włoskiego zespołu za równowartość 13 milionów euro.

Z ekonomicznego punktu widzenia transakcję można określić jako duży sukces. Latem 2021 roku Vranckx przybył do Dolnej Saksonii z KV Mechelen za około 8 milionów euro. W swoim debiutanckim sezonie balansował między wyjściową jedenastką a ławką rezerwowych. Po zmianie trenera rozwój zawodnika znacząco wyhamował, gdyż praktycznie nie brał udziału w meczach, często oglądając je z trybun. Niko Kovac najwyraźniej nie znalazł żadnego praktycznego zastosowania dla młodego Belga, który zagrał w nowym sezonie Bundesligi tylko przez siedem minut. Klub w końcu uznał, że najlepszą opcją w tej sytuacji będzie sprzedaż zawodnika.

Przed Vranckxem otwierają się nowe możliwości. Belg stał się częścią składu Milanu, uczestnika tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Poza ligą włoską, można spodziewać się jego pierwszych występów już w fazie grupowej LM, gdzie w grupie Milanu znajdują się: Chelsea, RB Salzburg i Dinamo Zagrzeb.

Źródło: bild.de
Źródło foto: rossoneriblog.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram