Napisane:  czwartek, 7 lipca 2022, 12:09 przez: Redakcja

W piątek Wolfsburg rusza na obóz do Austrii

Czwartek jest dniem beztreningowym dla zawodników pierwszej drużyny Wolfsburga. Już jutro, ekipa dowodzona przez Niko Kovaca, wybierze się do austriackiego Seefeld. Obóz potrwa do 16 lipca.

Obóz ma wznieść zawodników na wyższy poziom. Trener Kovac nie ukrywa, że jest wiele do zrobienia - Ciężko pracujemy i musimy dużo pracować fizycznie. Wiele rzeczy musimy też robić taktycznie. Jest wiele do nadrobienia - mówi Chorwat.

Co ciekawe, różni zawodnicy muszą być traktowani indywidualnie. To wszystko przez to, że gracze powołani do reprezentacji później zaczęli przygotowania. - Pierwsza część zespołu jest już dość mocna. Nie będziemy w stanie tego dalej naciskać i zmniejszymy im obciążenie. W przypadku pozostałych jest nieco inaczej. Oni najcięższe treningi mają jeszcze przed sobą - zapowiada Kovac.

Specjalny gość

Drużynę "Wilków" w Seefeld odwiedzi sam selekcjoner Hansi Flick. - Ma przyjechać i rzucić okiem - tłumaczy chorwacki szkoleniowiec Vfl.

Oboje dobrze się znają. Na początku lipca 2019 Flick został asystentem trenera ówczesnego trenera Bayernu Kovaca. Cztery miesiące później Flick przejął stanowisko zwolnionego Chorwata.

Teraz obaj spotykają się ponownie w Austrii. Głównym tematem będzie napastnik Lukas Nmecha (23 lata). Mistrz Europy U21 jest jednym z pretendentów do wyjazdu na Mundial w Katarze.

Według Kovaca, pochodzący z Hamburga zawodnik nie powinien być jeszcze pewny nominacji do DFB: - Hansi chce odnieść sukces i zabrać ze sobą najlepszych graczy. Jeśli Lukas chce tam być, będzie musiał dać z siebie wszystko. Jestem pewien, że zrobi to, bo jest zawodnikiem ambitnym - mówi Kovac.

Obóz z Casteelsem i bez Pongracicia

Do treningó z drużyną wrócił już Koen Casteels, który miał najdłuższy urlop ze względu na ślub. Co ciekawe, nie jest pewne, czy Belg nadal będzie nosił opaskę kapitana. - Nie mówię tak, ani nie. Muszę mieć czas, przyjrzeć się drużynie i jak to wszystko z boku wygląda - mówił przy objęciu funkcji trenera Vfl Kovac.

Na obozie nie będzie Marina Pongracicia, który po wypożyczeniu do BVB miał stawić się na treningach. Miał, bo przedstawił zwolnienie lekarskie, które zostało przedłużone. - Marin nadal jest chory i będzie dostępny dopiero po obozie - tłumaczy Chorwat.

Niewykluczone, że Pongracicia nie zobaczymy już w zielono-białej koszulce. Tajemnicą Poliszynala jest fakt, że władze Vfl chcą się pozbyć niesfornego zawodnika, który ma za sobą skandal m.in. z imprezą podczas lockdownu czy publicznego obrażania trenera. Sam zawodnik też nie ukrywa, że nie po drodze mu z Dolną Saksonią. Czy znajdzie się jednak chętny, by wyłożyć gotówkę za tego gracza?

Sparingi w Seefeld

Podczas obozu w Seefeld "Wilki" rozegrają dwa mecze kontrolne. Najpierw w najbliższą sobotę rozegrają sparing z WSG Tirol. Tydzień później staną do walki z KV Mechelen z Belgii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram