Napisane:  piątek, 26 sierpnia 2022, 20:27 przez: Przemysław Lewandowski

W pogoni za pierwszą wygraną

Wszystko co trzeba wiedzieć przed wizytą Wilków w Lipsku.

W jutrzejszym meczu na Red Bull Arena w Lipsku (rozpoczęcie o 15:30) wystąpią dwie drużyny, które dotychczas nie spełniły swoich ligowych oczekiwań. Zarówno Byki prowadzone przez Domenica Tedesco, jak i Wilki Niko Kovaca nie zdołały jeszcze odnieść upragnionego pierwszego zwycięstwa. Oba zespoły po trzech meczach zainkasowały zaledwie po dwa punkty.

Więcej danych i faktów:

Częste spotkania: licząc od lata 2019 roku, obie drużyny zagrały ze sobą już 9 razy - w tym okresie żadne inne zespoły nie były ze sobą tak często zestawiane.

Silni na własnym boisku: Lipsk w spotkaniach z VfL rozgrywanych przed własną publicznością pozostaje niepokonany od siedmiu spotkań. Wilki przeciwko zespołowi Bulls zdołały zdobyć jedyne wyjazdowe zwycięstwo w Bundeslidze w marcu 2017 roku, kiedy Mario Gomez strzelił gola na 1:0.

Możliwe wyrównanie niechcianego rekordu: porażka w Saksonii pozostawiłaby Wilki z dwoma punktami po pierwszych czterech meczach ligowych, co stanowiłoby ich najgorszy początek sezonu od 21 lat.

Blokada: ofensywna gwiazda i najlepszy strzelec Lipska, Christopher Nkunku (do tej pory dwa gole w tym sezonie), nie był bezpośrednio zaangażowany w ani jednego gola w sześciu spotkaniach Bundesligi z Wolfsburgiem.

Kamień milowy dla węgierskiego bramkarza: bramkarz RB Peter Gulacsi ma w ten weekend szansę rozegrać swój 200 mecz w Bundeslidze.

Jeszcze się nie odnalazł: pomocnik Xaver Schlager, który dołączył latem do Lipska po transferze z VfL, nie wywarł jeszcze wpływu na swój nowy klub w obecnym sezonie. Austriak jak tej pory nie rozegrał w barwach Bulls ani jednej minuty.

Nieobecni: W obu drużynach zabraknie po trzech zawodników: Lukas Klostermann, Yussuf Poulsen (obaj kontuzjowani) i Dominik Szoboszlai (zawieszony) nie zagrają po stronie Lipska, z kolei w drużynie VfL nie wystąpią: Yannick Gerhardt, Jonas Wind oraz Patrick Wimmer - wszyscy pauzują z powodu kontuzji.

Sędziowie: Głównym arbitrem spotkania będzie Bastian Dankert (ze Schwerin). W rolach asystentów wystąpią: Rene Rohde, Marcel Unger oraz Florian Badstübner (jako czwarty sędzia). Daniel Siebert i Jan Seidel będą odpowiadać za obsługę VAR.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram