Napisane:  piątek, 5 maja 2023, 11:00 przez: Przemysław Lewandowski

Walka o cenne punkty

Wszystko, co warto wiedzieć przed meczem z Borussią Dortmund.

Zbliża się 52 konfrontacja obu drużyn w Bundeslidze. Borussia górowała dotąd nad VfL w 31 spotkaniach. Zielono-Biali mają na swoim koncie tylko dziesięć zwycięstw, w tym zaledwie trzy zdobyte na wyjeździe. Dziesięć razy zespoły podzieliły się punktami. Pomimo tych statystyk, Dortmund w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć Wilków. Zespół trenera Niko Kovaca zaimponował w ostatniej kolejce wygraną z Mainz (3:0), podczas gdy BVB tylko zremisował w derbach małego okręgu z VfL Bochum wynikiem 1:1 - a w rezultacie musiał oddać pierwsze miejsce w tabeli na rzecz Bayernu Monachium. Czarno-Żółci pozostają jednak najsilniejszą drużyną tego sezonu pod względem meczów rozgrywanych na własnym stadionie. Ponieśli tylko jedną porażkę, w spotkaniu z Werderem Brema (2:3). Drużyna Terzicia nie zdobyła również punktów w pierwszym meczu z Wilkami. Dzięki bramkom Micky'ego van de Vena i Lukasa Nmechy, VfL Wolfsburg wygrał wówczas wynikiem 2:0.

Mecz odbędzie się w niedzielę, 7 maja, o godzinie 17:30.

Więcej danych i faktów:

Seria: Emre Can zagrał przeciwko VfL Wolfsburg w meczach Bundesligi sześć razy - i zawsze wygrywał.

Mocni bramkarze: Koen Casteels zachował czyste konta w 12 z 30 meczów, natomiast Gregor Kobel w 9 z 23.

Skuteczność: Obok Bremy, BVB i Wolfsburg mają najlepsze wskaźniki trafień w tym sezonie Bundesligi (każdy z nich potrzebował mniej niż siedmiu strzałów, aby zdobyć bramkę).

Brak snajperów: Żaden zawodnik nie strzelił dla VfL więcej niż sześć bramek (Yannick Gerhardt i Jonas Wind) – nie ma obecnie drużyny, która ma mniej skutecznego najlepszego strzelca w swojej ekipie. Najlepszy snajper BVB ma na ten moment na koncie osiem bramek (Julian Brandt). Jak dotąd żadna drużyna nie zdobyła mistrzostwa bez zawodnika, który zdobył więcej niż dziesięć bramek.

Mieszane uczucia: Zielono-Biali nie wygrali żadnego z ostatnich dziewięciu gościnnych występów w Dortmundzie, ale zajmują za to mocne trzecie miejsce w tabeli wyjazdowej bieżącego sezonu Bundesligi.

Przed własnymi kibicami: Dortmund wygrał aż dziewięć meczów Bundesligi rozgrywanych na własnym stadionie i jest najsilniejszą drużyną grającą u siebie - a trzy z czterech ich ostatnich spotkań tego sezonu to mecze na Signal Iduna Park.

Historycznie: Podczas przerwy zimowej w trakcie trwania ich mistrzowskiego sezonu 2008/2009, Wilki miały dziewięć punktów straty do lidera - podobnie jak Dortmund w tym sezonie.

Słabe perspektywy: Dortmund stracił prowadzenie już po jednej kolejce. W ciągu ostatnich 15 lat, ligowi liderzy zawsze zdobywali mistrzostwo będąc po 30 kolejkach.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram