Napisane:  sobota, 6 listopada 2021, 09:15 przez: Redakcja

Ważne statystyki przed meczem z Augsburgiem

Po zwycięstwach z Bayerem 04 Leverkusen (2-0) i FC Salzburg (2-1) Wilki mają szansę na trzecie zwycięstwo pod wodzą Floriana Kohfeldta. FC Augsburg odwiedzi Volkswagen Arena w sobotę 6 listopada (rozpoczęcie 15:30 CET). VfL jest niepokonany w ostatnich siedmiu spotkaniach z FCA, zachowując w tym czasie cztery czyste konto. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej statystyk dotyczących domowego meczu Wilków w dniu 11 kolejki.

 • Wolfsburg i Augsburg zmierzyły się ze sobą 20 razy. W pierwszym spotkaniu obu stron – prawie dziesięć lat temu – rekordzista VfL Maximilian Arnold zadebiutował w Bundeslidze.
 • Augsburg to jedyny obecny klub Bundesligi, który jeszcze nie zmierzył się z Wilkami w żadnych innych rozgrywkach.
 • Czterech byłych trenerów VfL również trzymało stery w Augsburgu, a mianowicie Fritz Schollmeyer, Armin Veh, Holger Fach i Martin Schmidt. Alfons Higl, który był asystentem Veha w sezonie 2009/10, również był szefem FCA.
 • Zwycięstwo Wilków 8:1 nad Augsburgiem w ostatnim dniu sezonu 2018/19 było największym zwycięstwem zielono-białych w Bundeslidze. Była to również najcięższa porażka Augsburga w ekstraklasie.
 • Koen Casteels zachował więcej czystych kont w meczu z Augsburgiem (pięć w dziewięciu występach) niż z jakąkolwiek inną drużyną.

Statystyki meczu

 • Nmecha jest najlepszym strzelcem trzech goli Wolfsburga w lidze obok Weghorsta. Wszystkie trzy gole dały zwycięstwo Wilkom, ale wszystkie były zdobyte na wyjeździe (w Bundslidze).
 • Weghorst strzelił cztery gole na pięć w meczu z Augsburgiem, w tym hat-tricka w zwycięstwie 8:1 w ostatnim dniu sezonu 2018/19 – największej wygranej Wolfsburga w Bundeslidze.
 • Nowy trener Kohfeldt ma na koncie więcej zwycięstw w Bundeslidze z Augsburgiem niż jakikolwiek inny trener (pięć z siedmiu meczów).
 • Reece Oxford strzelił dwa gole w ostatnich trzech meczach Bundesligi, nie strzelił gola w pierwszych 57. Wszystkie trzy jego bramki w zawodach w tym sezonie pochodziły ze stałych fragmentów gry oraz z ostatnich czterech meczów.
 • Die Fuggerstädter straciły siedem goli w pierwszych 15 minutach meczów tego sezonu – ligowy rekord.
 • Augsburg nie pokonał Wilków w siedmiu próbach (D3, L4) od wygranej 2:1 u siebie w listopadzie 2017 roku.

Prawdopodobne składy

Wolfsburg: Casteels (c) - Bornauw, Guilavogui, Brooks - Baku, Vranckx, Arnold, Otavio - L. Nmecha, Weghorst, Gerhardt
Nie zagrają: 
 Bialek (kolano), Lacroix (zawieszony), Schlager (kolano), Waldschmidt (udo), William (kolano)
Trener: 
 Florian Kohfeldt

Augsburg: Gikiewicz - Gumny, Gouweleeuw (c), Oxford, Pedersen - Caligiuri, Maier, Strobl, Vargas - Finnbogason, Niederlechner Schodzi
Nie zagra: Uduokhai (ścięgno podkolanowe)
Wątpliwey występ: Iago (ręka), Sarenren Bazee (kolano)
Trener: Markus Weinzierl

foto: Vfl Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram