Napisane:  poniedziałek, 7 listopada 2022, 10:05 przez: Przemysław Lewandowski

Wciąż na szczycie [+SKRÓT]

Kobiecy zespół VfL przedłuża swoją zwycięską passę, wygrywając z drużyną MSV Duisburg wynikiem 4:0.

VfL Wolfsburg wchodzi w przerwę międzynarodową w 2022 roku, pokonując MSV Duisburg rezultatem 4:0. Do siatki gości dwukrotnie trafiła Ewa Pajor, a kolejne dwie bramki odnotowały Marina Hegering i Alexandra Popp. Zielono-Białe ugruntowały swoją pozycję na szczycie tabeli kobiecej Bundesligi FLYERALARM, świętując przed 3086 kibicami na stadionie AOK. Wynik oznacza, że ​​VfL wygrało ostatnie 10 meczów z rzędu, we wszystkich rozgrywkach.

Kolejne spotkanie zwycięskiej drużyny VfL odbędzie się w ramach Pucharu DFB: w niedzielę, 20 listopada (rozpoczęcie o 14:00). Wilczyce zmierzą się z drugoligowym zespołem 1. FC Nürnberg.

Reakcja trenera:

Tommy Stroot: "Kiedy analizowaliśmy grę MSV, wiedzieliśmy, że to odważny oraz dobrze wyszkolony zespół - i dokładnie to dziewczyny dzisiaj pokazały. Były bardzo zwarte. My natomiast byliśmy dziś bardzo solidni w defensywie, nad czym zresztą pracowaliśmy po meczu w Bremie. To było nasze dziesiąte zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach - i dokonaliśmy tego w trudnym okresie, po Mistrzostwach Europy. Dziewczyny zasługują na duży szacunek, ale chcę również bardzo podziękować mojemu sztabowi trenerskiemu za wyjątkowo dobry sposób, w jaki poradził sobie z tak dużym obciążeniem pracą. Jeśli Tabea wróci do treningów w przyszłym tygodniu, nie będziemy mieli żadnych kontuzjowanych zawodniczek, co jest wyjątkowe i bardzo rzadko spotykane."

Składy i statystyki:

VfL Wolfsburg: Frohms – Wilms, Hendrich, Janssen (46‘ Hegering), Rauch (73‘ Wedemeyer) – Oberdorf, Lattwein (73‘ Blomqvist) – Huth (86‘ Jonsdottir), Roord, Brand (68‘ Popp) – Pajor

Ławka rezerwowych: Weiß (BR), Starke, Demann, Wolter

MSV Duisburg: Mahmutovic – Freutel, Henriksen, Fürst, Flach – Hoppius (87‘ Ugochukwu), Günster – Halverkamps (25‘ Leonhart), Hess, Zielinski – Cin (77‘ Ilic)

Ławka rezerwowych: Prabel (BR), Parcell, Andres

Bramki: 1-0 Pajor (53’), 2-0 Hegering (69’), 3-0 Popp (89’), 4-0 Pajor (90’+1)

Sędzia: Christine Weigelt (z Lipska)

Żółte kartki: - / Fürst

Publiczność: 3,086 widzów na AOK Stadion

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram