Napisane:  czwartek, 2 grudnia 2021, 13:59 przez: Redakcja

Wielka konkurencja: trener Wolfsburga Kohfeldt zachęca Waldschmidta

Nie ma łatwych tygodni za Lucą Waldschmidtem w VfL Wolfsburg. Ale wygląda na to, że letnie wzmocnienie wkrótce znów będzie miał więcej czasu na grę, chociaż konkurencja jest zacięta.

Krótko przed końcem okienka transferowego VfL ogłosiło zatrudnienie Luki Waldschmidta, ale jak dotąd sprawy nie potoczyły się dobrze dla sprawnego technicznie ofensywnego gracze z Wolfsburga. Ale trener Florian Kohfeldt zachęca swojego podopiecznego, że ma szanse na grę pomimo dużej rywalizacji w ataku.

Waldschmidt tak naprawdę nie gra jeszcze w VfL. Podczas swojego pierwszego treningu dla swojego nowego klubu, numer 7 Wolfsburga zgrzytał doznał kontuzji , a następnie musiał ustąpić miejsca będącym w formie zawodnikom. Po wygranym 2:0 meczu w Fürth Waldschmidt mógł zagrać po raz pierwszy od samego początku i bezpośrednio przyczynił się do zwycięstwa przez swoją asystę. W kolejnych czterech meczach ligowych udało mu się zaliczyć kolejną asystę i swojego pierwszego gola w 1:3 z Gladbach. Wyglądało to dobrze, ale potem kolejna wpadka: kontuzja mięśnia spowolniła rozwój byłego piłkarza z Freiburga w starciu z jego byłym klubem, a także nie był do dyspozycji w trzech kolejnych meczach.

Teraz cierpienia się skończyły, w 1:3 z Dortmundem Waldschmidt wszedł na pół godziny przed końcem i od razu zrobił dobre wrażenie. Kohfeldt uważał, że „Luca miał przyzwoite 30 minut w meczu z Dortmundem”. Ale trener byłby jeszcze bardziej zadowolony, „gdyby nagrodził je golem”.

Powrót do wyjściowej XI nie będzie dla Waldschmidta łatwy. Wout Weghorst i Lukas Nmecha są dwoma najlepszymi strzelcami Wolfsburga, Dodi Lukebakio zaliczył jak dotąd najlepszy mecz dla VfL przeciwko BVB. Ale Kohfeldt nie chce wykluczyć zmiany w następnych meczach w Moguncji, z Lille i ze Stuttgartem. – Jeśli będzie dobrze trenował w ciągu tygodnia, Luca będzie również moim kandydatem do składu w przyszłym tygodniu – powiedział trener. Ponieważ: „Jego jakość i moje fundamentalne uznanie dla niego są bardzo wysokie”.

Że VfL ma tak wysoką jakość, a trener jest rozpieszczany wyborem w ofensywie, mówi Kohfeldt „bardzo dobrze”. 

Casteels po kwarantannie

Dobra wiadomość dla VfL: bramkarz Koen Casteels zakończył kwarantannę po zakażeniu koronawirusem. W środę kapitana Wolfsburga nie można było jeszcze zobaczyć na boisku treningowym, zamiast tego pracował indywidualnie w VfL Center. Czy to wystarczy na sobotni mecz z Mainz, jest nadal otwarte. – Gdyby mógł trenować z drużyną dziś lub jutro, mielibyśmy szansę w Mainz wstawić go do składu. W przeciwnym razie będzie to Lille – powiedział we wtorek trener Florian Kohfeldt.

Pozostali zawodnicy pilnie ćwiczyli w środę na boisku - w programie znalazło się m.in. cementowanie łańcucha defensywnego, pod presją szukania rozwiązań piłką i praca defensywna. Kohfeldt wyjął nawet tablicę taktyczną, aby wyjaśnić swoim podopiecznym, czego dokładnie od nich oczekuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram