Napisane:  środa, 24 maja 2023, 11:45 przez: Karolina Lisek

Wielki talent wzmacnia defensywę

Kobiecy zespół VfL ogłosił podpisanie kontraktu z Camillą Küver z Eintrachtu Frankfurt.

Kadra Wolfsburga na nowy sezon nabiera kształtów: 19-letnia defensorka Camilla Küver z Eintrachtu Frankfurt jest szóstym wzmocnieniem dwukrotnych zwyciężczyń Ligi Mistrzyń. Küver, która jest obecnie niedostępna z powodu kontuzji kolana, dołączy do VfL na zasadzie wolnego transferu. Jej kontrakt z drużyną Zielono-Białych będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. Od debiutu w październiku 2020 roku urodzona w Hesji zawodniczka zaliczyła 36 występów w kobiecej Bundeslidze i siedem w Pucharze Niemiec - w tym w finale w 2021 roku przeciwko Wilczycom (0:1 po dogrywce, bramka Ewy Pajor). 19-latka może występować zarówno na boku, jak i na środku obrony. Küver, która spędziła również pięć miesięcy w USA w ramach semestru zagranicznego, grała na wszystkich szczeblach młodzieżowej reprezentacji Niemiec.
Chantal Hagel, Anneke Borbe, Lisa Schmitz, Vivien Endemann i Riola Xhemaili to pozostałe zawodniczki, które związały się już z VfL kontraktem na nowy sezon.

"Rozmowy były przekonujące"

"VfL Wolfsburg to absolutnie jedna z najlepszych kobiecych drużyn w Europie, która oferuje najlepsze możliwości indywidualnego rozwoju", powiedziała Küver. "Rozmowy z osobami odpowiedzialnymi były bardzo pozytywne i przekonujące. Cieszę się, że mam szansę zrobić kolejny krok właśnie w tym środowisku i mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła przyczynić się do sukcesu drużyny".

"Ostrożny rozwój"

Ralf Kellermann, dyrektor ds. piłki nożnej kobiet w VfL Wolfsburg: "Camilla jest bardzo utalentowaną zawodniczką, której rozwój śledzimy intensywnie od wielu lat. Już jako 17-latka dała o sobie znać w bardzo dobrze obsadzonej drużynie z Frankfurtu. Będziemy ją ostrożnie kształtować i jesteśmy przekonani, że Camilla rozwinie razem z nami swój ogromny potencjał."

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram