Napisane:  wtorek, 10 stycznia 2023, 14:40 przez: Przemysław Lewandowski

Wieści z obozu treningowego w Portugalii

Mattias Svanberg o swoich wyjątkowych momentach w klubie oraz celach na resztę sezonu.

VfL Wolfsburg dopracowuje swoje przygotowania do nadchodzącej drugiej połowy sezonu Bundesligi. Mattias Svanberg, który jest w klubie od lipca 2022 roku, znajduje się w samym środku akcji obozu treningowego Wilków w Algarve. 24-letni reprezentant Szwecji podzielił się w wywiadzie swoimi przemyśleniami na temat obozu Zielono-Białych, wyjątkowych momentów swojej dotychczasowej kariery w VfL oraz celów na resztę sezonu.

Cześć, Mattias. Dołączyłeś do Wilków zeszłego lata, zaraz po wycieczce do Seefeld w Austrii. To oznacza, że bierzesz udział w swoim pierwszym obozie treningowym VfL w Almancil. Jak się tutaj odnajdujesz?

Mattias Svanberg: "Jest bardzo fajnie, podoba mi się. Jestem w VfL dopiero od pięciu czy sześciu miesięcy, więc obóz przygotowawczy jest dla mnie naprawdę dobrą okazją do jeszcze lepszego poznania moich kolegów z drużyny, ponieważ spędzamy ze sobą dużo czasu. Chociaż trenujemy wspólnie w Wolfsburgu, na obozie treningowym jest trochę inaczej - jemy razem i widujemy się, kiedy tylko znajdziemy trochę wolnego czasu."

Wróćmy do VfL - jak sobie radzisz jako zawodnik Zielono-Białych?

Mattias: „Od pierwszego dnia poczułem się w VfL bardzo szczęśliwy. Szybko się zaaklimatyzowałem: zarówno w drużynie, jak i w mieście. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem przyjechać do Wolfsburga."

Oczywiście nie jesteś w VfL zbyt długo, ale czy przeżyłeś już jakieś wyjątkowe chwile?

Mattias: "Moja pierwsza bramka dała mi wiele przyjemności, ponieważ błyskawicznie wtedy zrozumiałem, jak ważny dla VfL był mecz z Brunszwikiem. Dobrze było strzelić gola w meczu, który był tak istotny zarówno dla fanów, jak i dla nas. Poza tym, muszę przyznać, że najważniejszym dla mnie momentem był zwycięski gol Yannicka Gerhardta na 3:2 w meczu ze Stuttgartem - gol, do którego się przyczyniłem. Zdobycie bramki w ostatniej minucie jest zawsze czymś wyjątkowym."

Długa zimowa przerwa w Bundeslidze za niecałe dwa tygodnie wreszcie dobiegnie końca. Czy wyznaczyłeś sobie jakiś cel na resztę sezonu?

Mattias: "Moim celem jest jak najskuteczniejsza pomoc zespołowi. Zdecydowanie chciałbym zakwalifikować się z VfL do europejskich rozgrywek i znaleźć się w pierwszej szóstce. Wiem, że czeka nas wiele meczów, ale mamy wystarczająco dużo jakości, aby osiągnąć ten cel. Szczególnie jeśli będziemy grać tak, jak pod koniec ubiegłego roku, kiedy osiągaliśmy dobre wyniki. Oczywiście chcę też zachować formę i zdrowie, aby pomóc osiągnąć wspólne cele."

Inne wiadomości z obozu treningowego w Almancil (pierwszy tydzień):

  • Dyrektor zarządzający VfL Jörg Schmadtke, szef skautingu Nils Schmadtke oraz lekarze Gunter Wilhelm i Günter Pfeiler wyjechali z Almancil do Wolfsburga. W obozie treningowym znaleźli się natomiast Dr Stephan Bornhardt oraz Heiko Wehe.
  • Yannick Gerhardt i Jerome Roussillon opuścili kilka pierwszych sesji celem odbycia treningów indywidualnych. W poniedziałek rano obaj jednak znaleźli się z powrotem wśród swoich kolegów na boisku treningowym. Lukas Nmecha był jedynym zawodnikiem, który kontynuował ćwiczenia indywidualne, przygotowując się do powrotu. Roussillon zakończył trening indywidualny po południu, z kolei Gerhardt uczestniczył w większości treningów drużynowych.
  • Nowy analityk wideo: David Neugebauer dołączył do Martina Raschicka i Saschy Simona jako część zespołu analityków wideo Wilków. 25-letni nowicjusz, który przybył na zgrupowanie w niedzielę i od razu rozpoczął pracę, był wcześniej szefem "zespołu analiz meczowych" na Niemieckim Uniwersytecie Sportu w Kolonii. Z zespołem pożegnał się natomiast Yannic Thiel, który obecnie pracuje jako analityk wideo w 1. FC Saarbrücken.
  • Wilczyce rozpoczynają treningi: drużyna przeszła w poniedziałek wstępne testy i podopieczne Tommy'ego Stroota rozpoczęły przygotowania do nadchodzących meczów w Bundeslidze, Pucharze DFB i Lidze Mistrzyń UEFA.

Inne wiadomości z obozu treningowego w Almancil (drugi tydzień):

  • Po zwycięstwie w meczu towarzyskim z zespołem TSG Hoffenheim, głównym celem sobotniej sesji treningowej była praca nad regeneracją. Podczas gdy bramkarze realizowali osobny program na terenie kompleksu treningowego w Almancil, zawodnicy grający w polu przed powrotem do hotelu przebiegli kilka okrążeń, a wielu z nich ćwiczyło również na siłowni.
  • Roussillon w roli sprzątacza: podobnie jak w przypadku Mattiasa Svanberga (który obchodził swoje urodziny w czwartek), serenadą urządzoną przez kolegów z drużyny i personel został powitany również Jerome Roussillon. Zawodnik obchodził w piątek swoje 30 urodziny. Jednak to nie wszystko: jak to jest w zwyczaju w północnych Niemczech, Roussillon musiał użyć mini miotły, aby posprzątać całą jadalnię z "przypadkowo" upuszczonych okruchów i śmieci - wywiązując się z tego zadania wzorowo. Piłkarz otrzymał również od swoich kolegów z drużyny kilka zabawnych prezentów.
  • Wolny dzień w niedzielę: Zielono-Biali wznowili treningi w Almancil w poniedziałek, po tym jak trener Niko Kovac dał im wolny dzień w niedzielę.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram