Napisane:  piątek, 15 września 2023, 21:08 przez: Karolina Lisek

Wilczyce udadzą się do Paryża

W kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń Zielono-Białe zagrają z drużyną Paris FC.

Droga do Ligi Mistrzyń wiedzie przez Paryż - taki jest wynik piątkowego losowania play-offów do fazy grupowej. We Francji VfL zmierzy się z zespołem Paris FC, który w zeszłym sezonie zajął trzecie miejsce w lidze francuskiej.

Mecz w Wolfsburgu 18 października

Jedno jest już pewne: mecz rewanżowy zostanie rozegrany w środę, 18 października, o godzinie 18:45 na stadionie AOK w Wolfsburgu. Informacje na temat sprzedaży biletów pojawią się w nadchodzącym tygodniu. Dokładna data pierwszego meczu zostanie ogłoszona najpóźniej w najbliższy poniedziałek, 18 września. Możliwe terminy to 10 i 11 października. Paris FC zakwalifikował się do play-offów niespodziewanie pokonując Arsenal po rzutach karnych. Drużyna z Londynu, która przegrała z Wilczycami w półfinale Ligi Mistrzyń w zeszłym sezonie, nie zagra zatem w Lidze Mistrzyń w sezonie 2023/2024. "Myślę, że pierwsza runda była ostrzeżeniem dla każdego przeciwnika. Będziemy intensywnie przygotowywać się do tego dwumeczu, uważnie przeanalizujemy mecz z Arsenalem, a także pierwsze mecze ligowe. Chcemy zobaczyć, gdzie leżą słabości oraz mocne strony tego zespołu. Nasz cel jest jasny: chcemy zwyciężyć. Nie możemy się już doczekać pojedynku z Paris FC" - powiedział po losowaniu trener VfL Tommy Stroot.

Czterech możliwych przeciwników

Na liście rozstawionych było w sumie czterech możliwych przeciwników, z którymi Wolfsburg mógł spotkać się w kwalifikacjach: Manchester United, Paris FC, FC Twente Enschede oraz Valerenga Oslo. Eintracht Frankfurt był piątą drużyną na tej liście. Zasady losowania uniemożliwiają jednak spotkanie się dwóch drużyn z jednego kraju na tym etapie rozgrywek. Zgodnie z losowaniem Frankfurt rozegra swój mecz ze Spartą Praga.

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram