Napisane:  poniedziałek, 23 października 2023, 21:55 przez: Karolina Lisek

Wilczyce udają się na mecze Ligi Narodów

Dwanaście zawodniczek VfL rozegra w nadchodzącym tygodniu po dwa mecze ze swoimi reprezentacjami narodowymi.

Kto zakwalifikuje się do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024? Liga Narodów Kobiet przechodzi do następnej rundy. Dwanaście zawodniczek Zielono-Białych wyjechało z tego powodu na zgrupowania swoich reprezentacji. Oto pozycja wyjściowa ich drużyn przed trzecią i czwartą kolejką meczową w piątek 27 października i wtorek 31 października.

Tymczasowy trener przejmuje stery

Osiem niemieckich piłkarek z VfL Wolfsburg odbędzie w najbliższych dniach pierwsze sesje treningowe z tymczasowym trenerem Horstem Hrubeschem. Wśród nich są Marina Hegering, Kathrin Hendrich, Felicitas Rauch, Jule Brand, Svenja Huth, Lena Lattwein, Lena Oberdorf i Alexandra Popp. W piątek, 27 października, o 17:45 drużyna zagra z Walią na PreZero Arena w Sinsheim. Następnie udadzą się do Islandii (31 października, początek o 20:00). Wyniki pierwszych spotkań we wrześniu były mieszane: niemiecka reprezentacja przegrała 0:2 mecz otwarcia z Danią na wyjeździe, ale w meczu u siebie z Islandią zdołała zareagować na rozczarowujący początek zwyciężając 4:0. Niemki zajmują obecnie drugie miejsce w grupie A3 z trzema punktami. Aby mieć szansę na zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich, musiałyby zająć pierwsze miejsce w grupie. Na tym miejscu znajduje się obecnie reprezentacja Danii, która zdobyła sześć punktów w dwóch pierwszych meczach. Islandia ma trzy punkty, podobnie jak Niemcy, ale gorszą różnicę bramek. Walia poniosła do tej pory dwie porażki i tym samym zajmuje ostatnie miejsce w grupie A3. O tym, kto awansuje do rundy finałowej, zadecydują jednak dopiero dwie ostatnie kolejki meczowe rozgrywane na początku grudnia.

Holandia z Wilms

Tylko Lynn Wilms ze składu VfL jest tym razem częścią holenderskiej drużyny. Kapitan Dominique Janssen również została nominowana, ale na razie nie uda się na zgrupowanie, ponieważ doznała kontuzji podczas domowego meczu Wilczyc z TSG 1899 Hoffenheim. Prawdopodobnie będzie musiała pauzować od dwóch do trzech tygodni. Pomarańczowe Lwice zagrają dwa razy ze Szkocją w grupie A1 - raz u siebie (27 października, 20:45) i raz na wyjeździe (31 października, 20:45). Obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli z trzema punktami. Wyprzedza je reprezentacja Belgii, jednak przewaga wynosi jedynie punkt. Ogólnie rzecz biorąc, konkurencja dla Holandii jest bardzo zacięta:  również Angielki znajdują się bowiem w tej grupie.

Szwajcaria przeciwko Szwecji

Riola Xhemaili wraz z drużyną Szwajcarii zmierzy się ze Szwecją w grupie A4 w piątek, 27 października, o godzinie 18:30. We wtorek, 31 października (początek o 19:00), Szwajcarki zagrają także z reprezentacją Hiszpanii. Do tej pory Szwajcaria nie radziła sobie w Lidze Narodów: drużyna trenerki Inka Grings przegrała pierwszy mecz z Hiszpanią 0:5, a także 0:1 z Włochami w pierwszej kolejce. Teraz Szwajcarki chciałyby zdobyć punkty, ponieważ jeśli pozostaną na ostatnim miejscu, mogą spaść do Ligi B.

Pajor chce znów trafić

Częścią obecnej Ligi B jest reprezentacja Polski, w której występuje napastniczka VfL Ewa Pajor. W najbliższych dniach Polki zmierzą się dwukrotnie z Serbią w grupie B3 - najpierw u siebie (27 października, początek o 17:45), a następnie na wyjeździe (31 października, początek o 19:00). Obie drużyny wygrały swoje pierwsze mecze i będą teraz chciały walczyć o pierwsze miejsce w tabeli. Pajor strzeliła trzy z pięciu goli dla Polski w pierwszych meczach z Grecją (3-1) i Ukrainą (2-1). Drużyny z Ligi B nie mają szans na bilet olimpijski. Zamiast tego grają o awans do Ligi A.

Słowenia dwukrotnie przeciwko Białorusi

Sara Agrez będzie w najbliższych dniach w trasie z reprezentacją Słowenii. W grupie B4 drużyna Słowenii najpierw zmierzy się z Białorusią na wyjeździe (27 października, 20:00), a następnie u siebie (31 października, 17:30). W obu przypadkach Słowenki będą zdesperowani, aby zdobyć punkty: obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli po porażce 0:2 z Czechami i remisie 1:1 z Bośnią i Hercegowiną. Białoruś nie zdobyła jeszcze punktów w dwóch pierwszych meczach.

Mecze z udziałem zawodniczek VfL

Marina Hegering, Kathrin Hendrich, Felicitas Rauch, Jule Brand, Svenja Huth, Lena Lattwein, Lena Oberdorf i Alexandra Popp (Niemcy / Liga A, Grupa A3):

Piątek, 27 października, 17:45, (mecz domowy) Walia

Wtorek, 31 października, 20:00, (mecz wyjazdowy) Islandia

Lynn Wilms (Holandia / Liga A, Grupa A1):

Piątek, 27 października, godz. 20.45, (mecz domowy) Szkocja

Wtorek, 31 października, godz. 20:45, (mecz wyjazdowy) Szkocja

Riola Xhemaili (Szwajcaria / Liga A, Grupa A4):

Piątek, 27 października, 18:30, (mecz wyjazdowy) Szwecja

Wtorek, 31 października, 19:00, (mecz domowy) Hiszpania

Ewa Pajor (Polska / Liga B, Grupa B3):

Piątek, 27 października, godz. 17.45, (mecz domowy) Serbia

Wtorek, 31 października, 19:00, (mecz wyjazdowy) Serbia

Sara Agrez (Słowenia / Liga B, Grupa B4):

Piątek, 27 października, 20:00, (mecz wyjazdowy) Białoruś

Wtorek, 31 października, 17:30, (mecz domowy) Białoruś

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram