Napisane:  środa, 22 marca 2023, 14:12 przez: Przemysław Lewandowski

Wilczyce w Paryżu

Kobiecy zespół VfL zmierzy się na wyjeździe z Paris Saint-Germain, w ramach pierwszego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

VfL Wolfsburg zagra w w środę wieczorem w Parku Książąt, gdzie odbędzie się pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzyń UEFA z Paris Saint-Germain (rozpoczęcie: 21:00). Na konferencji prasowej trener Tommy Stroot podzielił się swoimi przemyśleniami na temat…

…sytuacji kadrowej: "Oprócz Leny Oberdorf, wszystkie zawodniczki są dostępne. Sara Agrez i Sandra Starke nie znalazły się w składzie, ale mamy w Paryżu bardzo mocną grupę zawodniczek. Przywieźliśmy też trzy bramkarki w postaci Katarzyny Kiedrzynek, Lisy Weiß i Merle Frohms."

…meczu: "To mecz wyjazdowy w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń - a to mówi samo za siebie. Do tego wszystkiego zagramy w Paryżu, przeciwko drużynie o dużej indywidualnej jakości i specjalnym sposobie gry w piłkę nożną. To rzeczy, na które się przygotowujemy."

…nieobecności Leny Oberdorf i potencjalnym podejściu zespołu: "Przede wszystkim muszę powiedzieć, że byliśmy zachwyceni tym, że jej kontuzja nie jest zbyt poważna. Każdy kto widział co się stało, wiedział, że nie zagra w najbliższym czasie. Dlatego stosunkowo szybko zaczęliśmy myśleć o tym, jak zrekompensować brak Leny. Oczywiście dużo myśleliśmy o Alex Popp, ponieważ często grała na tej pozycji i dobrze sobie radziła. Svenja Huth też dawała sobie radę w zeszłym sezonie. Mogliśmy również wypchnąć do przodu Marinę Hegering, tak jak zrobiliśmy to w meczu przeciwko AS Romie. Przyjrzeliśmy się, jakie może być najlepsze rozwiązanie i dobrze, że nasz przeciwnik nie wie, co się stanie. Nasza elastyczność w niektórych obszarach jest zaletą."

…faworytów: "Naprawdę nie obchodzi mnie, kto jest faworytem. Chcę tylko dotrzeć do półfinału."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram