Napisane:  środa, 1 marca 2023, 11:50 przez: Przemysław Lewandowski

Wilczyce w półfinale

VfL Wolfsburg wygrał w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Niemiec z 1. FC Köln.

Kobiecy zespół VfL po raz dziewiąty z rzędu awansował do półfinału Pucharu DFB. Obrończynie tytułu pokonały rywalki z Bundesligi, drużynę 1. FC Köln, wynikiem 0:4 (0:2). Zielono-Białe przedłużyły tym samym swoją passę bez porażki do 43 meczów. Bramki zdobyły: Ewa Pajor, Svenja Huth, Marina Hegering oraz Jule Brand.

Wilczyce dzieli już tylko jeden mecz od powrotu do Kolonii na finał (18 maja). Tymczasem losowanie półfinałów odbędzie się w niedzielę, 5 marca.

Bramki:

0:1 Pajor (25 minuta): Sveindis Jonsdottir pokonuje na własnej połowie boiska Sharon Beck, po czym posyła długie podanie do Pajor. Napastniczka prześlizguje się obok Sarah Puntigam i posyła piłkę do bramki między nogami bramkarki Manon Klett.

0:2 Huth (42 minuta): VfL podwaja prowadzenie! Jonsdottir ogrywa kilka zawodniczek na lewym skrzydle, po czym dośrodkowuje. Klett odbija piłkę, ale ta trafia pod nogi Huth. Wilczyca nie marnuje takich okazji.

0:3 Hegering (66 minuta): Cóż za uderzenie z 30 metrów! Hegering uderza piłkę, która w ciągu kilku sekund ląduje w siatce! To z całą pewnością rodzaj strzału, który będzie rozpatrywany jako "gol miesiąca".

0:4 Brand (88 minuta): Co za akcja, prawie całą długością boiska! Huth zaczyna z własnej połowy, znajdując na lewym skrzydle Rebekę Blomqvist. Rezerwowa podaje następnie do Brand, która z bliskiej odległości trafia do bramki, ustalając ostateczny wynik spotkania na 0:4.

Składy i statystyki:

1. FC Köln: Klett – Donhauser, Degen, S. Puntigam, G. Puntigam – Wilde, Cordes (67‘ Bienz) – Beuschlein (78‘ Morrees), Beck (83‘ Gavric), Zawistowska (83‘ Uebach) – Islacker (78‘ Achcinska)

Ławka rezerwowych: Pal (BR), Gudorf

VfL Wolfsburg: Frohms – Hendrich, Hegering, Janssen, Rauch (83‘ Wilms) – Oberdorf (77‘ Demann), Lattwein (69‘ Brand) – Huth, Popp, Jonsdottir (77‘ Blomqvist) – Pajor (69‘ Waßmuth)

Ławka rezerwowych: Weiß (BR), Bremer, Starke, Wolter

Sędzia: Mirka Derlin (z Bad Schwartau)

Bramki: 0:1 Pajor (25’), 0:2 Huth (42’), 0:3 Hegering (66’), 0:4 Brand (88’)

Żółte kartki: - / Huth

Publiczność: 3,521 widzów na Sportpark Höhenberg w Kolonii