Napisane:  poniedziałek, 7 sierpnia 2023, 13:10 przez: Przemysław Lewandowski

Wilki pokonane przez Celtę Vigo

VfL przegrał w drugim meczu towarzyskim wynikiem 0:1.

Po remisie z Sassuolo Calcio (wynikiem 1:1) w pierwszym sobotnim meczu towarzyskim, VfL Wolfsburg przegrał w drugiej potyczce tego dnia z hiszpańską drużyną Celtą Vigo rezultatem 0:1. Jedynego gola w spotkaniu rozgrywanym na Volkswagen Arena zdobył w 29 minucie Unai Nunez.

Rogerio, nowy nabytek VfL, zadebiutował w klubie jako lewy obrońca. Wilki niemalże wyrównały na krótko przed końcem meczu, ale strzał Patricka Wimmera trafił finalnie w słupek.

Niko Kovac o towarzyskim dwumeczu: "Chłopcy spisali się dobrze w pierwszym spotkaniu, z wyjątkiem początkowych 10-15 minut, kiedy brakowało im agresji. Było wiele pozytywów: często przedzieraliśmy się za obronę, stwarzaliśmy okazje i dobrze wyglądaliśmy w defensywie. Nie byłem zadowolony z drugiego meczu. Celta broniła się nieco głębiej i oczywiście nie było łatwo znaleźć sposób jak to obejść. Byliśmy zbyt nieproduktywni w posiadaniu piłki i po prostu graliśmy kopiąc tam i z powrotem. Trudno jest wygrać mecz, jeśli nie próbuje się zaatakować obszaru za linią obrony przeciwnika. Musimy nad tym popracować."

VfL Wolfsburg: Casteels – Fischer, Lacroix, Franjic (73’ Braun), Rogerio (46’ Börset) – Arnold – Vranckx, Svanberg – Cerny, Wimmer – Tomas

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Celta Vigo: Villar (86’ Carrillo) – Mingueza (86’ Vazquez), Aidoo (60’ Dominguez), Nunez, Sanchez (60’ Cervi) – Beltran (71’ Dotor), Tapia (60’ Sotelo) – Perez (71’ Swedberg), Bamba (60’ de la Torre) – Aspas (71’ Veiga), Larsen (71. Paciencia)

Bramki: 0:1 Nunez (29’)

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram