Napisane:  niedziela, 5 marca 2023, 11:59 przez: Przemysław Lewandowski

Wilki zmierzą się z Orłami

Wszystko, co warto wiedzieć przed meczem z Eintrachtem Frankfurt.

Ostatnie wspomnienia z Zielono-Białego punktu widzenia są na ogół pozytywne: wygrana z Eintrachtem na wyjeździe w pierwszej połowie sezonu oznaczała dla drużyny Niko Kovaca długo oczekiwane pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Statystyki wskazują, że Wilki w potyczce z frankfurckim przeciwnikiem powinny czuć się bardzo komfortowo, ponieważ VfL wygrał ponad połowę wszystkich pojedynków w Bundeslidze (21 z 41). Zielono-Biali nie mają tak dobrych wyników w stosunku do żadnej innej drużyny, która występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Więcej danych i faktów:

• Micky van de Ven jest jedynym Zielono-Białym zawodnikiem, który nie opuścił w tym sezonie ani jednej minuty. Po stronie Frankfurtu tylko Djibril Sow brał udział we wszystkich meczach ligowych, jednak seria Szwajcara zostanie teraz przerwana: zawodnik został zawieszony z powodu 5 żółtych kartek.
  • Frankfurt przegrał dwa ostatnie mecze - z Napoli w Lidze Mistrzów i Lipskiem w Bundeslidze. Drużyna Olivera Glasnera rzadko przegrywa mecze ligowe jeden po drugim, a ostatnią taką serię zapoczątkował w pierwszej połowie sezonu właśnie VfL Wolfsburg, kiedy Frankfurt przegrał kolejno z VfL, Kolonią i Bayernem Monachium.
  • VfL strzelił w tym sezonie już 40 bramek, czyli prawie tyle samo, ile udało im się zdobyć w całym poprzednim sezonie (43 bramki).
  • Jak do tej pory, Wilkom udało się rozegrać aż dziewięć spotkań bez straty bramki. Tylko SC Freiburg może obecnie pochwalić się większą ilością zachowanych czystych kont w Bundeslidze (dziesięć). Zielono-Biali mają jednak dzisiaj okazję wyrównać ten wynik, ponieważ Freiburg ma na koncie jeden mecz więcej - z powodu wczorajszego remisu z Borussią Mönchengladbach (0:0).
  • Fakt, że dwóch trenerów, z których każdy pracował jako szkoleniowiec w drugim klubie, spotyka się w bezpośrednim pojedynku, może mieć miejsce tylko w przypadku meczu Wilków z Frankfurtem. Niko Kovac i Oliver Glasner zmierzą się ze sobą po raz drugi w tym sezonie - jak do tej pory, rywalizację wygrywa trener VfL.