Napisane:  piątek, 19 sierpnia 2022, 13:47 przez: Przemysław Lewandowski

Witajcie, Goście!

Interesujące fakty dotyczące jutrzejszego meczu domowego z Schalke 04.

Przed zbliżającym się pojedynkiem Wilków z zespołem FC Schalke 04 (jutro o 15:30), warto przyjrzeć się dotychczasowym wynikom obu drużyn. Wnioski powinny dać gospodarzom pewność, że w trzeciej kolejce sezonu zdobędą nareszcie swoje pierwsze 3 punkty. W końcu Royal Blues nie zdołali zwyciężyć w żadnym z ostatnich 29 meczów Bundesligi rozgrywanych na wyjeździe (w tym ostatnie osiem porażek z rzędu).

Drużyna z Gelsenkirchen nie wygrała również żadnego z ostatnich pięciu rozgrywek z Wilkami, po raz pierwszy w historii Bundesligi zaliczając tak negatywną passę względem VfL. Warto przy tym zaznaczyć, że cztery ostatnie spotkania zakończyły się porażką Royal Blues.

Więcej danych i faktów:

Wilki lubią grać z awansowanymi drużynami: Wolfsburg przegrał tylko jeden z ostatnich jedenastu pojedynków z drużynami awansowanymi do najwyższego szczebla rozgrywek Bundesligi (osiem zwycięstw, dwa remisy). Tym wyjątkiem był mecz z VfL Bochum w 18 kolejce ubiegłego sezonu, który zakończył się wynikiem 0:1 na niekorzyść Zielono-Białych.

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Kiepskie początki: z zaledwie jednym punktem uzyskanym w pierwszych dwóch meczach, Wilki zanotowały swój najgorszy start w Bundeslidze od ośmiu lat (podobnie wyglądało to w sezonie 2014/2015). Royal Blues mają obecnie na swoim koncie niemalże identyczny wynik, jednak sytuacja i tak wygląda lepiej aniżeli podczas ich ostatnich zmagań w najwyższej klasie rozgrywkowej Bundesligi. W sezonie spadkowym 2020/2021 drużyna Schalke pierwszego gola strzeliła wówczas dopiero w 4 kolejce, a na pierwsze zwycięstwo musiała zaczekać aż do 15 kolejki.

Duet bez wygranych: będzie to jedyny mecz w 3 kolejce Bundesligi, gdzie spotkają się dwie drużyny, które jeszcze nie miały okazji zasmakować w nowym sezonie zwycięstwa.

Czas jest najważniejszy: wszystkie pięć ligowych goli, które Schalke straciło w tym sezonie, padało w drugiej połowie spotkań.

Zobacz także  Waldschmidt, aby zostać w Köln

Nowy pojedynek trenerski: Niko Kovac po raz pierwszy spotka się w bezpośredniej rywalizacji z drużyną prowadzoną przez szkoleniowca Franka Kramera. Jako trener Kovac przegrał tylko jeden z ośmiu pojedynków z S04 (sześć zwycięstw, jeden remis). Z kolei Frank Kramer wciąż czeka na swoją pierwszą wygraną z Wilkami.

Kamień milowy: nowy napastnik Schalke, Sebastian Polter, może w ten weekend zanotować swój setny występ w Bundeslidze. Napastnik wcześniej miał okazję występować w barwach VfL w latach 2008-2013.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram