Napisane:  środa, 2 sierpnia 2023, 07:36 przez: Przemysław Lewandowski

Wolf Tracks: poniedziałek

Przyjazd do Donaueschingen / Wyniki Pucharu Świata Kobiet

Wilki rozpoczęły w poniedziałek drugi obóz treningowy tego lata, tym razem w Donaueschingen.

Przyjazd do Donaueschingen: Piłki poszły w ruch w zaledwie 20 minut po przybyciu drużyny do Schwarzwaldu. Jednak nie na boisku treningowym, ale na dwóch stołach do tenisa stołowego przy wejściu do Öschberghof.

Zielono-Białych nie trzeba było długo namawiać i po kilku meczach - w tym w pełni francuskim pojedynku pomiędzy Maxencem Lacroix i Nicolasem Cozzą - szybko stało się jasne, że nasi chłopcy potrafią więcej niż tylko grać w piłkę!

Inne wieści ze stada Wilków:

Wilczyce z różnymi wynikami: Niemcy poniosły w niedzielę porażkę na Mistrzostwach Świata FIFA Kobiet, przegrywając w swoim drugim meczu grupowym z Kolumbią wynikiem 2:1. Ostatnie grupowe starcie z Koreą Południową odbędzie się w czwartek (3 sierpnia, rozpoczęcie o 12:00) i zadecyduje o awansie do 1/8 finału.

Pomimo rozczarowującego wyniku, z punktu widzenia Wolfsburga pojawił się jednak powód do świętowania: Lena Oberdorf wróciła do wyjściowego składu po przerwie spowodowanej kontuzją. Niestety swój występ przegapiła tym razem Felicitas Rauch, skarżąc się na uraz kolana.

Z kolei Szwecja, po sobotnim zwycięstwie nad Włochami rezultatem 5:0, już zapewniła sobie miejsce w rundzie pucharowej. Piątego i ostatniego gola odnotowała ofensywna zawodniczka VfL - Rebecka Blomqvist, która pojawiła się na boisku w 89 minucie.

Źródło: vfl-wolfsburg.de