Napisane:  wtorek, 18 lipca 2023, 08:41 przez: Przemysław Lewandowski

Wolf Tracks: poniedziałek

Przyjazd do Seefeld / „Tatuś” Arnold / Pech Białka / Darowizna dla Fundacji Krzysztofa Nowaka

Wilki znajdują się obecnie na obozie treningowym w Seefeld w Austrii. Jest to kolejny etap przygotowań przedsezonowych. Poniżej przedstawiamy kilka informacji z pierwszego dnia treningu.

Przyjazd do Seefeld: Wilki dotarły bezpiecznie w poniedziałek do Seefeld i zakończyły już pierwszą sesję na boisku. Jakub Kamiński i nowy nabytek Vaclav Cerny po raz pierwszy wzięli udział w pełnym treningu. Po wakacjach zameldowali się również Micky van de Ven, Kilian Fischer, Aster Vranckx i Bartol Franjic.

"Tatuś" Arnold nieobecny: Maximilian Arnold powitał w niedzielę swoje trzecie dziecko. VfL gratuluje narodzin córki Nali i życzy im wszystkiego najlepszego. Pomocnik wkrótce uda się na zgrupowanie.

Dwóch trenujących osobno: Pomimo, że Ridle Baku i Moritz Jenz wystąpili w sobotnim meczu towarzyskim przeciwko jedenastce Beck'sa, na początku zgrupowania obaj zmuszeni byli trenować indywidualnie na sąsiednim boisku. Baku leczy drobny problem z mięśniem przywodziciela, a Jenz zmaga się z dolegliwością łydki.

Wielki pech Białka: Bartosz Białek, który właśnie przeniósł się na wypożyczeniu do belgijskiego klubu KAS Eupen (trenowanego przez byłego pracownika VfL - Floriana Kohfeldta), doznał poważnej kontuzji kolana po zaledwie 10 minutach swojego pierwszego występu w nowym składzie. Polak będzie pauzował przez kilka miesięcy. VfL życzy Bartoszowi szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia!

Darowizna dla Fundacji Krzysztofa Nowaka: Podczas pierwszego meczu towarzyskiego Wilków w tegorocznym okresie przygotowawczym przeciwko jedenastce Beck’sa, Fundacja Krzysztofa Nowaka otrzymała wdzięczną darowiznę. W trakcie majowego mini turnieju piłki nożnej w Gifhorn - w którym wzięło udział 1000 dzieci - udało się zebrać 700 euro. Pieniądze zostały właśnie przekazane legendzie VfL, Royowi Prägerowi i powędrują następnie na cele charytatywne w formie okazałego czeku. Klasa!

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram