Napisane:  środa, 2 sierpnia 2023, 10:22 przez: Przemysław Lewandowski

Wolf Tracks: wtorek

Personel zespołu / Wsparcie fanów / Staż Tommy'ego Stroota.

Drugi dzień Wilków na obozie treningowym w Donaueschingen.

Informacje o drużynie: Sześciu członków drużyny VfL, którzy przyjechali do Donaueschingen, nie wzięło udziału w pierwszej sesji treningowej: Koen Casteels, Sebastiaan Bornauw, Moritz Jenz, Bartol Franjic (wszyscy z powodu decyzji sztabu, który zarządza intensywnością obciążenia pracą), Maximilian Philipp (problem z mięśniami) i Kevin Paredes (naderwanie mięśnia). We wtorkowym treningu uczestniczył już cały skład z wyjątkiem Jenza i Paredesa.

Wsparcie na miejscu: W Donaueschingen przebywa obecnie około 80 fanów Zielono-Białych. Kibice przybyli do obozu, żeby wspierać swoich piłkarzy, a wielu z nich odbyło około 600-kilometrową podróż z Wolfsburga. Pozostała część z nich pochodzi z lokalnego regionu, ale niektórzy przybyli nawet ze Szwajcarii, w tym członkowie fanklubu, którzy zrobili sobie selfie z nowym letnim nabytkiem - Szwajcarem Cedrikiem Zesigerem.

Inne wieści ze stada Wilków:

Staż Tommy'ego Stroota: Trener kobiecej drużyny VfL, Tommy Stroot, w nadchodzących dniach nie pojawi się na boisku treningowym na Elsterweg, ponieważ będzie towarzyszył trenerowi męskiej sekcji klubu Werderu Bremen - Ole Wernerowi. Stroot kończy staż w klubie Bundesligi w ramach 13-miesięcznego kursu, celem zdobycia trenerskiej odznaki Pro License. W połowie lipca, z tego samego powodu, szkoleniowiec na kilka dni odwiedził również Manchester United, gdzie miał okazję zajrzeć za kulisy zespołu Czerwonych Diabłów oraz uczyć się od głównego trenera Erika ten Haga. Stroot opisał to jako "niezapomniane przeżycie", z fascynującymi lekcjami względem jego własnej pracy.

Przełomowy występ w wielkiej wygranej: Kapitan Wilczyc, Dominique Janssen, świętowała swój setny występ w reprezentacji, pomagając Holandii zakończyć grupowy etap na Mistrzostwach Świata Kobiet na pierwszym miejscu w grupie E. Ostatni mecz tej sekcji zakończył się zwycięstwem z Wietnamem wynikiem 7:0, a w drugiej połowie - po raz pierwszy na turnieju w Australii i Nowej Zelandii - pojawiła się nowo nabyta przez VfL zawodniczka - Caitlin Dijkstra.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram