Napisane:  sobota, 6 listopada 2021, 09:33 przez: Redakcja

Wolfsburg jest zainteresowany przedłużeniem kontraktu z Brooksem

John Anthony Brooks pokazał się z bardzo dobrej strony występami w VfL Wolfsburg. Klub chce przedłużyć kontrakt z obrońcą. Ponoć wstępne rozmowy są już za nimi.

John Anthony Brooks i Marin Pongracic - dwóch środkowych obrońców w centrum uwagi: Pongracic, który należy do Wolfsburga, ale został wypożyczony do Dortmundu, ponieważ dość dosadnie upublicznił to, co nie podobało mu się w VfL. Jest dość wątpliwe, czy ma jakąkolwiek przyszłość na Volkswagen Arena. Drugiemu obrońcy Brooksowi, kontrakt kończy się latem. Czy zostanie? Czy odejdzie? Sprawy powoli się toczą.

„Odbyliśmy z nim pierwszą rozmowę i sprawdziliśmy zainteresowanie pozostaniem u nas, które potwierdził”, powiedział dyrektor sportowy VfL Marcel Schäfer. Stan rzeczy jest taki: VfL chciałby przedłużyć współpracę z reprezentantem USA, sam obrońca nie ma nic przeciwko. „Teraz stosunkowo niedługo spotkamy się z jego doradcą”, mówi Schäfer. Kiedy? Tego nie ujawniono.

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Brooks miał jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze . A więc logiczne jest, że VfL chciałoby przedłużyć kontrakt z graczem amerykańskiej kadry, który wygaśnie w 2022 roku. 28-latek jest w Dolnej Saksonii od 2017 roku, wielki obrońca mierzący 193 cm był gwarancją silnej obrony Wolfsburga w zeszłym roku, obok Maxence'a Lacroix i najlepszego bramkarza Koena Casteelsa. Dopóki nie zostanie podjęta ostateczna decyzja o tym, czy Brooks zostanie, „nie możemy być niczego pewni”, mówi Schäfer.

Podczas gdy Brooks otrzymuje wiele pochwał, jego były partner w obronie Wolfsburga wciąż otrzymuje wiele krytyki. Pongracic skrytykował VfL i jej byłego trenera Marka van Bommela w wywiadzie dla streamera Twitcha i niemieckiego rapera SSYNIC . Trener Dortmundu Marco Rose zapowiedział rozmowę z 24-latkiem. "Nie widziałem jeszcze Marin", powiedział Rose w piątek, a następnie skrytykował obrońcę. „Jasne, że to zauważyłem i oczywiście zwrócę mu uwagę, że milczenie czasami jest złotem”.

Zobacz także  Waldschmidt, aby zostać w Köln

Schäfer już wcześniej przedstawił jasne stanowisko na ten temat, o czym pisaliśmy TUTAJ.

foto: Bundesliga.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram