Napisane:  środa, 6 lipca 2022, 08:07 przez: Redakcja

Wolfsburg oficjalnie rozwiązał umowę z Florianem Kohfeldtem

Ze skutkiem natychmiastowym Florian Kohfeldt rozwiązał umowę z VfL Wolfsburg. Trener, który dopiero co został zatrudniony w Dolnej Saksonii, został zwolniony niedługo po zakończeniu sezonu.

VfL Wolfsburg rozwiązał kontrakt z trenerem Florianem Kohfeldtem, który został zwolniony po zakończeniu sezonu. Klub Bundesligi potwierdził odpowiedni raport w Wolfsburger Allgemeine Zeitung  we wtorek wieczorem . Według informacji gazety, Kohfeldt, którego kontrakt obowiązywał do lata 2023 roku, otrzyma odprawę w wysokości około 700 tys. euro. „Wspólnie znaleźliśmy dobre rozwiązanie” – potwierdził dyrektor zarządzający VfL Jörg Schmadtke.

Dzień po zakończeniu sezonu 2021/22 VfL rozstał się z Kohfeldtem, choć udało mu się zaistnieć w Dolnej Saksonii jako następca Marka van Bommela. Zwolenienie było całkowitym zaskoczeniem dla 39-letniego trenera. Dalsza współpraca z trenerem nie miała przyszłości, Schmadtke uzasadniał wówczas odejście.

Nowym trenerem VfL Wolfsburg od tego lata jest były trener Bayernu Niko Kovac. Podpisał trzyletni kontrakt z klubem z Dolnej Saksonii - Dwunaste miejsce w tabeli nie uszczęśliwiło nikogo w Wolfsburgu. W ostatnich latach mieliśmy tu Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Tego właśnie chciałby klub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram