Napisane:  sobota, 6 stycznia 2024, 18:48 przez: Redakcja

Wolfsburg pokonał Schalke w sparingu. Gol i asysta Kamińskiego

Pod koniec zgrupowania w Almancil, Wilki wygrały towarzyski mecz z FC Schalke 04 na Estadio Algarve 3:2 (2:1). Bramki dla zielono-białych zdobyli Jakub Kamiński (31.), Vaclav Cerny (43.) i Dzenan Pejcinovic (81.), natomiast dla Royal Blues trafili Simon Terodde (34.) i Timo Baumgartl (90. + 1). Najbliższa sobota, 13 stycznia, przyniesie pierwszy mecz ligowy w 2024 roku przeciwko Mainz 05, rozpoczynający się o 15:30 i zamykający pierwszą serię.

W składzie zabrakło Ridle Baku, który z powodu choroby nie pojechał na zgrupowanie. W kadrze znalazł się jednak Tiago Tomas, mimo niedawnych objawów przeziębienia. Wilki wystąpiły z czwórką obrońców, w której były zawodnik Schalke Moritz Jenz grał obok Sebastiaana Bornauwa jako środkowy obrońca. Po stronie Schalke w roli defensywnego pomocnika wystąpił były zawodnik Wilków, Paul Seguin.

Podczas meczu pierwszy strzał oddał Marcin Kamiński z S04, ale Koen Casteels bez trudu obronił głową (3'). Obie drużyny starały się narzucić ofensywny styl gry, choć często neutralizowały się nawzajem. Pierwsza bramka padła w 31. minucie po ładnym podaniu Cernego do Joakima Maehle, który nie trafił w piłkę, umożliwiając Kamińskiemu strzelenie gola. Simon Terodde szybko wyrównał po podaniu Seguina, pokonując Casteelsa z bliska. Kontrowersyjne było odgwizdanie rzekomego gola Lovro Majera dla VfL po rzekomym zagrania ręką (40 min), gdzie Kamiński ponownie miał udział w akcji. Mimo to, Wilki nie dały się zniechęcić i przed przerwą osiągnęły wynik 2:1 dzięki świetnej kombinacji, gdzie Kamiński podał do Cernego, który pokonał Ralfa Fährmanna.