Napisane:  czwartek, 21 października 2021, 06:58 przez: Redakcja

Wolfsburg przegrywa w Lidze Mistrzów z Salzburgiem

Podopieczni Marka van Bommela ulegli 1:3 drużynie FC Salzburg w Lidze Mistrzów.

VfL Wolfsburg poniósł porażkę w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów UEFA, przegrywając 3:1 z mistrzem Austrii FC Salzburg w grupie G. We wczesnych fazach meczu gospodarze nałożyli na zespół z Wolfsburga presing i wyprowadzali szybkie kontry, co doprowadziło do tego, że Karim Adeyemi wykorzystał niezdecydowanie w obronie Wolfsburga, aby otworzyć wynik już w trzeciej minucie.

Wilki wyrównały ze stałego fragmentu, Lukas Nmecha wyrównał z rzutu rożnego po wrzutce Maximiliana Arnolda (15'). Ten gol ustabilizował nieco grę VfL, ale po około godzinie znów mieli pełne ręce roboty w obronie. Szybkie dwie bramki Noaha Okafora (65', 77') przypieczętowały zwycięstwo 3-1 dla Salzburga.

Mark van Bommel: „Wyszliśmy na boisko nieswoi, zaspaliśmy przez pierwsze trzy minuty i już musieliśmy odrabiać straty. Potem zrobiliśmy to, o czym rozmawialiśmy. Nasze przygotowanie było dobre, zmieniliśmy grę i w konsekwencji wyrównaliśmy. W drugiej połowie przestaliśmy robić to, co robiliśmy w pierwszej. Częściej graliśmy długo, bez konkretów, nie stwarzaliśmy okazji, a potem straciliśmy dwa gole ze stałych fragmentów, w których nie możemy się zachowywać w taki sposób w obronie. Dlatego przegraliśmy 3-1”.

Bramki:

1-0 (3. minuta): Nicolas Seiwald przeprowadza szybki atak, i podaje do Adeyemiego. Reprezentant Niemiec do lat 21 jest bardziej czujny niż Kevin Mbabu i odpycha mu piłkę, po czym wyprzedza Koena Casteelsa i doprowadza do 1-0.

1-1 (15. minuta): Ważny gol dla Wilków. Z rogu obrona Salzburga nie zachowuje się najlepiej, a Nmecha w pełni to wykorzystuje.

2-1 (65. minuta): Gospodarze odzyskują prowadzenie. Po rzucie rożnym Rasmus Kristensen przebija piłkę przez dwóch graczy Wolfsburga do Okafora. Napastnik jest najszybszy w polu na szóstym metrze i pokonuje Casteelsa z bliskiej odległości.

3-1 (77. minuta): Było już po meczu. Po raz kolejny Okafor jest w stanie uciec przed obrońcami VfL i wbić piłkę prawą nogą do bramki "Wilków".

Składy i statystyki

FC Salzburg: Köhn – Kristensen, Onguene, Wöber (72' Bernardo), Ulmer (86' Guindo) – Sucic, Aaronson, Camara (66' Capaldo), Seiwald – Okafor (86' Simic), Adeyemi (86' Adamu)

Rezerwowi: Mantl (GK), Walke (GK), Ludewig, Okoh, Bernede, Diambou, Kjaergaard

VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Roussillon (70' Otavio) – Vranckx, Arnold, Baku (70' F. Nmecha), Lukebakio, Steffen – L. Nmecha

Rezerwowi: Klinger (GK), Pervan (GK), Bornauw, van de Ven, Philipp, Ginczek

Bramki: 1-0 Adeyemi (3'), 1-1 Nmecha (15'), 2-1 Okafor (65'), 3-1 Okafor (77')

Żółte kartki: Camara, Capaldo /Mbabu, Arnold

Sędzia: Daniele Orsato (ITA)

Frekwencja: 29 520 (komplet) w Red Bull Arena