Napisane:  wtorek, 16 maja 2023, 11:05 przez: Przemysław Lewandowski

Wolfsspuren - Wilcze wiadomości

Garść informacji z Zielono-Białego obozu w Wolfsburgu.

Micky zawodnikiem meczu: Podczas sobotniego spotkania z TSG Hoffenheim, obrońca Micky van de Ven zdołał osiągnąć imponującą prędkość 35,05 km/h. Nie jest już tajemnicą, że Micky jest niesamowicie szybkim zawodnikiem. Mimo to porównanie z przeciwnikami z Hoffenheimu pokazuje szczególną siłę Holendra, gdyż najszybszym piłkarzem TSG był napastnik Ihlas Bebou, który osiągnął "zaledwie" 34,51 km/h. Nic więc dziwnego, że Hoffenheim miał trudności z przedostaniem się przez Zielono-Białą obronę. Ostatecznie do jedynego gola TSG przyczyniła się bramka samobójcza. Nie wpłynęło to jednak na dobre wrażenie, jakie van de Ven zrobił w linii defensywy - fani Wilków wybrali go "zawodnikiem meczu".

Podwójna rocznica: Pomimo gorzkiej porażki w kobiecej Bundeslidze FLYERALARM z Eintrachtem Frankfurt (wynikiem 4:0), dwie zawodniczki VfL miały w ten weekend powody do świętowania. Ewa Pajor rozegrała przeciwko Eintrachtowi swój setny ligowy mecz w Zielono-Białych barwach. Dla jej koleżanki z zespołu, Alexandry Popp, było to z kolei 300-tne spotkanie w składzie Wilczyc.

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Omar Marmoush przechodzi do SGE: Od pewnego czasu wiadomo, że Omar Marmoush nie przedłuży kontraktu z Wilkami. Teraz wiadomo już, w jakim klubie Egipcjanin zagra w przyszłym sezonie. Marmoush przenosi się do Eintrachtu Frankfurt, co klub oficjalnie potwierdził w poniedziałek wieczorem. VfL Wolfsburg podziękował Omarowi za dotychczasowe zaangażowanie i życzy wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Honorowy dzień Krzynówka: Grał dla Wilków w Bundeslidze, Pucharze UEFA oraz w Pucharze DFB. Oprócz VfL, w Niemczech stanowił także część składów takich klubów jak: Bayer Leverkusen, 1. FC Nürnberg czy Hannover 96. Mowa o Jacku Krzynówku, lewonożnym mocarzu, który w latach 2006-2008 rozegrał dla Zielono-Białych 68 meczów i strzelił w tym czasie dziewięć bramek. Dziś Polak obchodzi swoje 47 urodziny. Wszystkiego najlepszego!

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram