Napisane:  piątek, 24 lutego 2023, 13:05 przez: Przemysław Lewandowski

Wyjazd do Kolonii

Wszystko, co warto wiedzieć przed meczem wyjazdowym z 1. FC Köln.

Zarówno 1. FC Köln, jak i VfL Wolfsburg przystąpią do bezpośredniego pojedynku (w sobotę, 25 lutego) z porażką. Po świetnym początku 2023 roku, gospodarze przegrali w ostatniej kolejce z VfB Stuttgart wynikiem 3:0. Z kolei Wilki poniosły porażkę z zespołem RB Lipsk, kończąc spotkanie identycznym rezultatem. Przed drużyną trenera Niko Kovaca kolejne trudne zadanie. Oba kluby w meczach o punkty spotkały się 36 razy: 33 razy w Bundeslidze i 3 razy w Pucharze DFB. Ogólny rekord przemawia za Zielono-Białymi, którzy mają na koncie 16 zwycięstw. Kontrastuje to z dziesięcioma remisami i dziesięcioma wygranymi Kolonii.

Więcej danych i faktów:

Dwie porażki po 3:0: W ostatniej kolejce obie drużyny przegrały identycznym wynikiem - 0:3 (Kolonia w Stuttgarcie, Wolfsburg z Lipskiem). Dla VfL była to najcięższa porażka w obecnym sezonie Bundesligi.

Słaby początek: Wilki nie wygrały w żadnym z czterech ostatnich meczów Bundesligi, zdobywając tylko jeden punkt (w spotkaniu z Schalke). Zielono-Białym ustępuje pod tym względem tylko znajdujący się w drugiej części tabeli zespół Hoffenheim. Z zaledwie jednym zdobytym punktem z czterech rozegranych spotkań, Wolfsburg zanotował najgorszy początek drugiej połowy sezonu od czasu rozgrywek w sezonie 2009/2010.

Wilki ostatnio bezbramkowe: Dolna Saksonia od dwóch meczy pozostaje bezbramkowa. VfL strzelał gole we wszystkich poprzednich dwunastu meczach Bundesligi, łącznie robiąc to aż 33 razy.

Gospodarze silni u siebie: W 2023 roku zespół 1. FC Köln zdobył na własnym boisku siedem punktów w trzech meczach, z różnicą bramek 10:1.

Silni biegacze kontra mocne sprinty: 1. FC Köln to zespół złożony z najlepszych biegaczy tego sezonu, z kolei Wolfsburg to drużyna, która wykonała najwięcej sprintów.

Skhiri w najlepszym wydaniu: Ellyes Skhiri z Kolonii jest zawodnikiem, który w tym sezonie Bundesligi pokonał najwięcej kilometrów, będąc jednocześnie najlepszym strzelcem w 2023 roku (z pięcioma bramkami, na równi z Randalem Kolo Muanim z Frankfurtu).

Recenzja: Wygrana 4:2 w pierwszej połowie sezonu na Volkswagen Arena była jedynym wyjazdowym zwycięstwem Kolonii w bieżącym sezonie Bundesligi.

Gerhardt wybawca: Były zawodnik 1. FC Köln, Yannick Gerhardt, wyniósł w zeszłym sezonie Zielono-Białych do zwycięstwa w meczu wyjazdowym w Kolonii, który zakończył się wynikiem 0:1.

Nmecha vs 1. FC Köln: Lukas Nmecha, który nie zagra tym razem w weekend, strzelił zespołowi z Kolonii najwięcej goli w swojej karierze w Bundeslidze (trzy, w tym dwa w przegranym 4:2 meczu z pierwszej połowy sezonu).

Rzut oka na historię: Tym razem to Morten Olsen i Hasan Salihamidzic zmierzą się ze sobą w "historycznym pojedynku". Olsen, który dołączył do Kolonii zaraz po Mistrzostwach Świata w 1986 roku, miał 37 lat, kiedy zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej Niemiec. Do tej pory pozostaje najstarszym strzelcem bramki w historii 1. FC Köln. Duńczyk w wieku 39 lat, 6 miesięcy i 18 dni zanotował końcowy wynik 3:1 w wygranym na wyjeździe meczu z Bochum (4 marca 1989 roku). Po stronie VfL nikt nie zbliżył się do takiego wyczynu. Najstarszym strzelcem jest Hasan Salihamidzic, który miał wówczas 35 lat, 3 miesiące i 27 dni. Jego otwierająca wynik spotkania bramka na 1:0 przeciwko Werderowi Brema (końcowy wynik 3:1, 28 kwietnia 2012 roku) była jednym z trzech zdobytych goli w 15 rozegranych meczach dla Zielonych-Białych. Warto wspomnieć, że Bośniak zadebiutował w VfL wygrywając na wyjeździe z 1. FC Köln wynikiem 0:3.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram