Napisane:  poniedziałek, 17 kwietnia 2023, 06:45 przez: Przemysław Lewandowski

Wypożyczenie do klubu partnerskiego

Sandra Starke zagra w profesjonalnej lidze USA, w zespole Chicago Red Stars.

Kobieca drużyna VfL do końca sezonu będzie składać się z zaledwie 24 zawodniczek, ponieważ Sandra Starke przenosi się na wypożyczenie do klubu Chicago Red Stars, który gra w National Women’s Soccer League - najwyższej profesjonalnej lidze amerykańskiej. Transfer został uzgodniony w ramach programu globalnego partnerstwa strategicznego, które VfL Wolfsburg i Chicago Red Stars zawarły we wrześniu 2022 roku. Umowa wypożyczenia będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku, a Starke, która dołączyła do Wilczyc z SC Freiburg w 2021 roku, może zacząć grę już teraz. The Red Stars, szkolony przez Chrisa Petrucellego i asystentkę Ellę Masar, rozpoczął nowy sezon NWSL z dniem 25 marca.

"Naprawdę nie mogę się doczekać tej nowej przygody z Chicago Red Stars" - powiedziała Starke. "Zdobycie nowych doświadczeń za granicą było zawsze moim marzeniem. Uważam, że Stany Zjednoczone są szczególnie fascynujące i jestem bardzo ciekawa, jakie są dokładne różnice, zarówno pod względem piłki nożnej, jak i mentalności czy stylu życia. Jestem naprawdę podekscytowana tym, co Chicago ma dla mnie w zanadrzu i jestem pewna, że wrócę ze wspaniałymi doświadczeniami. Chciałabym podziękować kierownictwu VfL Wolfsburg za umożliwienie tego kroku. Oczywiście będę wspierała dziewczyny przez pozostałą część sezonu na odległość."

Ralf Kellermann, dyrektor kobiecej piłki nożnej w VfL Wolfsburg, powiedział: "Sandra zwróciła się do nas z prośbą o skorzystanie z tej wyjątkowej okazji, aby przenieść się do NWSL w tym nietypowym momencie sezonu. Po konstruktywnych dyskusjach z kierownictwem naszego partnera Chicago Red Stars, zgodziliśmy się na tę prośbę i ostatecznie znaleźliśmy dobre rozwiązanie dla wszystkich stron. Teraz życzymy Sandrze wszystkiego najlepszego w czasie jej pobytu w USA - sukcesów sportowych, ale także wspaniałych doświadczeń i wrażeń poza boiskiem."

"Strategiczne partnerstwo pomiędzy Red Stars a VfL Wolfsburg okazało się dla obu stron bardzo owocne" - skomentowała Michelle Lomnicki, dyrektor generalny Chicago Red Stars. "Po tym, jak Tierna Davidson dostała w okresie przygotowawczym możliwość zdobycia doświadczenia w Niemczech i Wolfsburgu jako gość treningowy, teraz to Sandra Starke przyleci do nas i odkryje, jak działa nasza liga. Dzięki swoim doświadczeniom zdobytym w reprezentacji Niemiec, kobiecej Bundeslidze i Lidze Mistrzyń, Sandra będzie wspaniałym uzupełnieniem naszego składu. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani tym, jak może nam pomóc na boisku."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram