Napisane:  poniedziałek, 20 czerwca 2022, 11:41 przez: Redakcja

Xaver Schlager dołącza do RB Lipsk

RB Lipsk wzmacnia się Xaverem Schlagerem. Pomocnik przenosi się z VfL Wolfsburg do Saksonii i podpisał tam kontrakt do 2026 roku. Lipsk ogłosił to w piątek.

RB Lipsk kontynuuje budowanie składu na nadchodzący sezon i korzysta z zawodnika Bundesligi : Xaver Schlager przenosi się z VfL Wolfsburg do aktualnego zwycięzcy Pucharu DFB i podpisał tam kontrakt do 2026 roku. Według doniesień Lipsk przekaże VfL opłatę transferową w wysokości 12 mln euro.

Schlager przeszedł z RB Salzburg do Wolfsburga w lipcu 2019 r. za opłatą 15 mln euro . Od tego czasu 29-krotny reprezentant Austrii wystąpił w 81 meczach dla Dolnej Saksonii, strzelając tzy gole i zaliczają dziewięć asyst. Według Transfermarkt.de , obecna wartość rynkowa 24-latka, którego kontrakt z Dolną Saksonią wygasłby po nadchodzącym sezonie, wynosi 27 mln euro.

W zamian rodak Schlagera i były kolega z RB Salzburg Konrad Laimer mógłby opuścić Saksonię. Od dawna pojawiają się doniesienia, że ​​FC Bayern jest nim zainteresowany, gdzie Laimer spotkałby się ze swoim byłym trenerem Julianem Nagelsmannem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram