Napisane:  czwartek, 4 sierpnia 2022, 18:52 przez: Przemysław Lewandowski

Zbliża się pojedynek dwóch ekip Zielono-Białych

Nowy sezon Bundesligi rozpocznie się dla Wilków spotkaniem z drużyną Werder Brema.

Drużyna z Wolfsburga wygrała trzy ostatnie mecze z Werderem (w tym zwycięstwo 5:3 w poprzednim meczu u siebie), co pozwoliło im zdobyć niewielką przewagę w ogólnym bilansie bezpośrednich pojedynków. W 48 meczach Bundesligi Wilki wygrały 20, a Brema 19 spotkań.

Więcej faktów i liczb:

Mnóstwo bramek: W tych 48 spotkaniach padło aż 171 goli - średnio 3,6 na mecz. Klub VfL ustanowił w ten sposób swój rekord bramek w rozgrywkach Bundesligi względem innej ekipy, strzelając drużynie z Bremy łącznie 86 goli - ale stracił przy tym również 85 bramek. Te statystyki sugerują, że w sobotę powinno paść co najmniej jedno celne trafienie.

Natychmiastowy powrót do Bundesligi: podobnie jak wtedy, gdy klub po raz pierwszy wypadł z Bundesligi w 1980 roku, Werder Brema, jeden z członków założycieli ligi, uzyskał awans z powrotem do najwyższej klasy rozgrywek już po pierwszym sezonie. W tym roku będzie to dla nich 58 sezon w Bundeslidze - tak imponującą liczbą rozgrywek może pochwalić się jedynie Bayern Monachium.

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Dobre statystyki klubu z Bremen: Werder w sezonie 2021/22 w Bundeslidze 2 oddał aż 570 celnych strzałów w światło bramki (w tym 65 goli), przy czym ​​stracił jedynie 43 (celnych 386).

Pewne źródło bramek: duet napastników Werderu, Marvin Ducksch (20) i Niclas Füllkrug (19), strzelili 39 z 65 goli Bremy w zeszłym sezonie.

Zaznajomiony z obydwoma klubami: napastnik VfL Max Kruse grał dla Werderu Brema w latach 2006-2009 i ponownie w latach 2016-2019, strzelając we wszystkich rozgrywkach 35 goli i zaliczając 31 asyst w 94 występach. Statystyki Kruse'a w barwach Wilków, który obecnie również spędza swój drugi okres gry w drużynie (pierwszy w sezonie 2015/16), wynoszą 57 spotkań - w tym 16 goli i 13 asyst.

Jeden trener debiutuje, drogi powraca: Ole Werner, w wieku 34 lat, jest najmłodszym obecnie trenerem w Bundeslidze. W ubiegłym sezonie drugiej ligi, w 19 meczach z Bremą zdobył z drużyną aż 43 punkty. Tymczasem Niko Kovac powraca w roli trenera drużyny Bundesligi, szkoląc wcześniej piłkarzy Eintrachtu Frankfurt i Bayernu Monachium.

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Źrodło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram