Napisane:  piątek, 2 grudnia 2022, 08:44 przez: Przemysław Lewandowski

Zbliża się ważny mecz

Wiceliderki tabeli zagoszczą na Volkswagen Arena, w spotkaniu o cenne punkty.

W czołowym starciu Bundesligi kobiet FLYERALARM, VfL Wolfsburg zmierzy się z zajmującym drugie miejsce Eintrachtem Frankfurt. Mecz odbędzie się w sobotę, 3 grudnia (start o 13:00), na Volkswagen Arena. W trakcie przedmeczowej konferencji prasowej trener Tommy Stroot omówił…

…wiadomości z zespołu: "Oprócz Sary Agrez, wszyscy brali udział w dzisiejszym treningu. Pracujemy przy założeniu, że w sobotę będziemy dysponować pełnym składem, z wyjątkiem Sary."

…przeciwników: "Zawsze planujemy najtrudniejszy scenariusz - w tym przypadku stajemy przed drużyną o dużej indywidualnej jakości i stylu, przeciwko któremu gra się bardzo ciężko, zwłaszcza w ataku. Laura Freigang, Lara Prasnikar, Shekiera Martinez i Nicole Anyomi z Frankfurtu mają wiele atutów i wiedzą, jak je wykorzystać. Musimy być na to przygotowani. Wygląda na to, że Frankfurt ma niewielką przewagę nad Hoffenheim i innymi zespołami w walce o miejsca w Lidze Mistrzów."

…zalety z normalnego tygodnia treningu: "To zdecydowanie przydatne, ponieważ sam czas regeneracji daje pewną stabilność - szczególnie pod względem jakości, którą prezentujemy na boisku. W tygodniu takim jak ten możemy dokładniej przyjrzeć się szczegółom. Jakie są plusy korzystnego rozpoczęcia meczu? Co się może wydarzyć, jeśli ustawimy się nieco głębiej, aby móc od razu przejść do dryblingu? To dwa przykłady tematów, które można zgłębić podczas normalnego tygodnia szkolenia."

…różnicę między stadionami: "Jeśli chodzi o mnie i moją rolę, nie ma to znaczenia, czy gramy na AOK Stadion, czy na Volkswagen Arena. Niemniej jednak bardzo ważne dla wszystkich jest to, że w określonych sytuacjach na własnym stadionie można liczyć na wsparcie 15 000 lub więcej fanów - co może wpłynąć na dynamikę spotkania czy w razie potrzeby wycisnąć ostatnie kilka punktów procentowych. Oczywiście to nam pomaga i czerpiemy z tego korzyści."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram