Napisane:  wtorek, 23 maja 2023, 11:35 przez: Karolina Lisek

Zdobywczyni potrójnej korony powraca

Laura Vetterlein będzie od nowego sezonu asystentką trenera kobiecej drużyny VfL.

Laura Vetterlein, w latach 2011-2015 zawodniczka Zielono-Białych, powraca do kobiecej drużyny VfL Wolfsburg. Dwukrotna zwyciężczyni Ligi Mistrzyń, mistrzyni Niemiec i zdobywczyni Pucharu Niemiec, zostanie od nowego sezonu asystentką trenera Wilczyc, zastępując tym samym na stanowisku Kim Kulig, która dołączy do FC Basel jako główny trener. Vetterlein, która obecnie nadal gra dla FC Zurich, posiada już licencję trenerską A. 31-letnia siostra Alisy Vetterlein, obecnej trenerki bramkarek VfL, ma za sobą dziesięć lat gry w Bundeslidze: zadebiutowała w 2009 roku w koszulce 1. FC Saarbrücken, a po odejściu z VfL przeniosła się do SC Sand. Mistrzyni Europy U17 z 2009 roku zdobywała międzynarodowe doświadczenie nie tylko w Szwajcarii, gdzie była mistrzynią i zdobywczynią pucharu w 2022 roku. W latach 2019-2021 nosiła również koszulkę West Ham United w lidze angielskiej.

"Jestem niesamowicie podekscytowana powrotem do Wolfsburga w nowej roli i możliwością uzupełnienia zespołu trenerskiego"

"To zawsze był mój plan"

"Jestem niesamowicie podekscytowana powrotem do Wolfsburga w nowej roli i możliwością uzupełnienia zespołu trenerskiego", powiedziała Vetterlein. "Zawsze planowałam, że po zakończeniu kariery będę pracować jako trener i w ten sposób dalej poświęcać się mojej pasji do piłki nożnej. Tym bardziej cieszę się z tego, że teraz dostaję tę szansę właśnie w VfL".

„Wiedza specjalistyczna i kompetencje społeczne”

Ralf Kellermann, dyrektor ds. piłki nożnej kobiet w VfL Wolfsburg: "Kiedy obsadzano wolne stanowisko w naszym zespole trenerskim, Laura była wprost wymarzoną kandydatką. Tym bardziej cieszymy się, że po swojej siostrze Alisie, ona również powraca do VfL. Laura ma wszelkie predyspozycje, aby rozpocząć udaną karierę trenerską, zarówno dzięki swojej wiedzy specjalistycznej, jak i umiejętnościom społecznym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram