Napisane:  sobota, 2 września 2023, 12:17 przez: Przemysław Lewandowski

Zesiger: "wspólnie możemy osiągnąć wielkie rzeczy"

Nowy nabytek VfL, Cedric Zesiger, wziął udział w krótkim wywiadzie przed wyjazdem do Hoffenheim.

Cedric Zesiger szybko zadomowił się w Wolfsburgu i od razu zapewnił sobie miejsce w wyjściowym składzie. Reprezentant Szwajcarii opowiedział o swoich ambicjach związanych z VfL, o postępach w obecnym sezonie oraz o nadchodzącym starciu z 1899 Hoffenheim (w sobotę, rozpoczęcie o 15:30).

Cedric, wiesz jakie to uczucie podnosić puchar po zdobyciu dubletu z Young Boys. Jakie masz ambicje, zarówno osobiste, jak i związane z klubem - teraz, gdy dołączyłeś do VfL?

Cedric: "Chcę ugruntować swoją pozycję w Bundeslidze i rozegrać jak najwięcej spotkań, aby móc dalej się rozwijać. Jak wszyscy wiedzą, w zeszłym roku przegapiliśmy kwalifikację do europejskich rozgrywek, więc oczywiście tym razem stanowi to dla nas wszystkich główny cel. Myślę, że mamy w składzie wystarczającą jakość, aby móc to osiągnąć. Kiedy widzę pasję, jaką mamy w zespole, myślę, że wspólnie możemy osiągnąć wielkie rzeczy."

Nie trzeba było długo czekać na Twoje wejście do składu, szczególnie gdy Micky van de Ven stał się już odległym wspomnieniem. Czy spodziewałeś się, że tak szybko się zadomowisz? Jak bardzo czujesz się z tego dumny?

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Cedric: "Zarówno klub, jak i moi koledzy z drużyny bardzo mi to ułatwili. Od pierwszego dnia zostałem ciepło przyjęty i otrzymałem wsparcie, którego potrzebowałem zarówno na boisku, jak i poza nim. Wolfsburg jako klub jest naprawdę dobrze skonfigurowany, co sprawia, że od samego początku czujesz się jak w domu. Już identyfikuję się z klubem oraz typem futbolu, jaki chcemy grać - i bardzo mi to odpowiada."

Trzy mecze, trzy zwycięstwa. W tym 10 goli zdobytych i tylko jeden stracony. Jakie są twoje wrażenia względem nowego zespołu oraz jak ważny był ten początek sezonu?

Cedric: "Wszyscy mają pozytywne odczucie, że jesteśmy na dobrej drodze. To były trudne mecze jak na początek sezonu, więc wspaniale, że udało nam się je wygrać. Wciąż jednak jest mnóstwo pracy do wykonania. Dzięki transferom, które przeprowadziliśmy, oraz zawodnikom, którzy już tutaj byli, VfL ma teraz naprawdę mocny skład - z dużą jakością oraz odpowiednią ilością rywalizacji na każdej pozycji."

Następny mecz odbędzie się na wyjeździe z Hoffenheim. Jaka jest Twoja opinia o TSG i co według Ciebie będzie stanowić klucz do sukcesu?

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Cedric: "TSG niewątpliwie ma w swoim składzie wiele jakości. Jednak jeśli będziemy grać według naszego stylu i zdołamy im go narzucić, wszystko powinno pójść we właściwym kierunku. Niezależnie od tego gdzie gramy, musimy próbować działać według własnej filozofii: wyjść rywalom naprzeciw, a jednocześnie zagrać równie solidnie w defensywie - tak jak to było w kilku pierwszych meczach."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram