Napisane:  piątek, 9 września 2022, 19:44 przez: Przemysław Lewandowski

Zespół drugoligowy pierwszą przeszkodą

Wilczyce rozpoczynają nowy sezon Pucharu DFB w meczu przeciwko FSV Gütersloh 2009.

Po upływie 106 dni od wygrania finału Pucharu DFB wynikiem 4:0 w spotkaniu z 1. FFC Turbine Potsdam, obrończynie tytułu rozpoczynają nowy sezon. W drodze do dziesiątego triumfu w tych rozgrywkach, kobiety z VfL Wolfsburg wystąpią gościnnie w najbliższą niedzielę, 11 września (start o 14:00/na żywo w Wölfe TV), w spotkaniu z drugoligowym klubem FSV Gütersloh 2009. Będzie to powtórka ćwierćfinału sezonu 2019/2020, choć tym razem w innych warunkach. Kiedy Zielono-Białe wygrały wówczas 3:0, trybuny były puste z powodu pandemii - teraz osoby odpowiedzialne za organizację wydarzenia spodziewają się rekordu ilości widzów w Tönnies Arena w Rhedzie.

W swoim pierwszym konkurencyjnym meczu sezonu 2022/2023 Wilczyce spotkają się z silnym przeciwnikiem - FSV Gütersloh 2009, który jest obecnie najlepszą drużyną północy w 2 lidze Bundesligi. Oczywiście warto zaznaczyć, że FSV rozegrał do tej pory tylko jeden mecz sezonu. Skończył się on jednak zaskakującym wynikiem: spadająca z Bundesligi SC Sand została odesłana do domu z wynikiem 5:1. Po zaledwie sześciu minutach napastniczka Paula Reimann zanotowała aż dwie bramki w oficjalnym meczu otwarcia sezonu. Podopieczne trenerki Britty Hainke nie rozegrały w miniony weekend żadnego meczu - druga liga miała w tym czasie przerwę. Drużyna ma więc wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do "Gry Roku". Chociaż niewiele może przemawiać za gospodarzami, nawierzchnia może stanowić niewielką zaletę: na Tönnies Arena położono nową, sztuczną murawę.

Kobiety z VfL przygotowywały się do nowego sezonu przez siedem dni w Sporthotel Klosterpforte w Harsewinkel. Pobyt w Münsterland zakończył się dopiero trzy tygodnie temu. Teraz Zielono-Biała świta wraca szybciej niż oczekiwano: kompleks hotelowy znajduje się zaledwie kilka kilometrów od miejsca spotkania i dlatego był pierwszą opcją przy wyborze hotelu drużynowego na drugą rundę Pucharu DFB. Klasyczna próba generalna na tydzień przed pierwszym meczem musiała zostać odwołana z powodu nieobecności 15 zawodniczek z kraju. Najświeższe wrażenia z meczu testowego pojawiły się dwa tygodnie temu: Zielono-Białe wygrały 3:0 w spotkaniu z Brondby IF w Sonderborgu. Wcześniej odnotowały zwycięstwo 2:1 z PSV Eindhoven. Cała drużyna trenowała po raz pierwszy w ten piątek, a ostatnia sesja treningowa odbędzie się jutro.

Faza przygotowań była niezwykle długa dla tych zawodniczek, które nie brały udziału w Mistrzostwach Europy w Anglii... ale także dla trenera VfL, Tommy'ego Stroota. Wszyscy zmagali się z długim odliczaniem do pierwszej konkurencyjnej gry. W dwa dni przed rozpoczęciem sezonu, Stroot po raz pierwszy odpowiedział na pytania mediów. Mówił o…

…sytuacji kadrowej: "Katarzyna Kiedrzynek niestety wciąż odpada z gry, podobnie jak Lisa Weiß, która zdołała przynajmniej wrócić do treningów, po wcześniejszych problemach. Stan Mariny Hegering stale się poprawia, ale przez najbliższe dwa-trzy tygodnie nie będzie odgrywać żadnej roli w zespole. Chcemy ją dobrze przygotować, aby była w pełni sprawna. W przypadku Sandry Starke przestój może potrwać do przerwy międzynarodowej. Sara Agrez złamała nos w meczu reprezentacji Słowenii i przeszła dziś rano drobną operację. W związku z tym nie pojedzie do Gütersloh, ale w nadchodzącym tygodniu treningowym będzie mogła już wrócić do normalności. Dla Pauline Bremer powrót po zakażeniu koronawirusem byłby trochę za wczesny. Zobaczymy, budujemy skład kawałek po kawałku."

…eksperymentach w składzie: "Dobra mieszanka jest ważna. Kiedy patrzę na nasz skład, z pewnością spodziewam się zobaczyć na boisku drużynę, która ma niesamowitą jakość. W związku z tym nie ma to nic wspólnego z eksperymentowaniem, bez względu na to, kto pojawi się na boisku. Zawsze staram się zarządzać sprawami z punktu widzenia trenera i nie podejmować żadnego ryzyka. Zamierzamy podejść do tego spotkania tak jak do każdej innej gry."

...jego oczekiwaniach: "Naprawdę nie możemy się doczekać gry - a to dlatego, że znów będzie duża rywalizacja. Stadion znam bardzo dobrze, z pozycji widza byłem bardzo blisko niego. Zebraliśmy obóz treningowy i dziewczyny w wielu różnych miejscach. Jednak tutaj chodzi po prostu o coś innego: trzeba wyjść i dobrze zagrać w naszej pierwszej konkurencyjnej grze oraz dobrze rozwijać się jako zespół."

...przeciwnikach: "FSV Gütersloh 2009 to drużyna z drugiej ligi, w której z pewnością nie brakuje jakości. Widzieliśmy mecz z SC Sand, które spadło z Bundesligi mimo dobrej gry - a jednak FSV wygrało. To pokazuje, z jak bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem się zmierzymy."

...kierunku zespołu: "Jesteśmy drużyną VfL Wolfsburg i mamy jeden cel: chcemy, aby mecz rozstrzygnął się po 90 minutach - w sposób, który nam odpowiada. Nie chcemy dać Güterslohowi przestrzeni nawet na myślenie o sensacji. Takie jest nasze zadanie. Mimo to zdaję sobie sprawę z tego, co oznacza mecz Pucharu DFB - w końcu to solidni przeciwnicy, grający przy świetnej publiczności."

...drodze do zdobycia dziesiątego tytułu: "W tej chwili nie ma to żadnego znaczenia, ale z czasem może odegrać rolę, w miarę postępów w Pucharze DFB. Dla mnie każdy kolejny rok to nowe tytuły, które możemy zdobyć. Mniej skupiam się na osiągnięciach z przeszłości. Zawsze zaczynam od zera, z myślą o zdobywaniu kolejnych tytułów."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram