Napisane:  środa, 1 lutego 2023, 12:45 przez: Przemysław Lewandowski

Zmiany strukturalne

Nowy duet zarządzający VfL: Marcel Schäfer i Sebastian Schindzielorz obejmują swoje stanowiska.

Początek lutego to nie tylko koniec pierwszego okienka transferowego w tym roku. Po odejściu Jörga Schmadtke, w VfL Wolfsburg wdrażana jest restrukturyzacja na szczeblu kierowniczym. Marcel Schäfer, który do tej pory był dyrektorem sportowym, będzie od teraz pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. sportu, współpracując z innymi dyrektorami zarządzającymi: Michaelem Meeske i dr Timem Schumacherem. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, były zawodnik VfL, który rozegrał dla Wilków 314 występów, wygrywając zarówno ligę, jak i Puchar DFB, będzie również odpowiedzialny za pierwszą drużynę mężczyzn oraz drużynę kobiet.

W środę swoją rolę objął także Sebastian Schindzielorz. 44-letni były pomocnik, który u boku Schäfera wygrał z Wilkami w 2009 roku Bundesligę, zgodnie z planem zastąpił Schäfera na stanowisku dyrektora sportowego. Schindzielorz występował w latach 2008-2013 głównie w rezerwach Wolfsburga. W ostatnim czasie pracował również jako dyrektor zarządzający w VfL Bochum.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram