Napisane:  czwartek, 7 lipca 2022, 06:48 przez: Redakcja

Zmiany w sztabie medycznym

Po 26 latach spędzonych w pierwszej drużynie fizjoterapeuta Manfred Kroß przenosi się do akademii piłkarskiej VfL.

Fizjoterapeuta Manfred Kroß będzie pracował dla Wilków U19. 54-latek dołączył do VfL Wolfsburg w lipcu 1996 roku i od tego czasu pracuje dla drużyny seniorów , z którą awansował do Bundesligi i świętował mistrzostwa i zwycięstwa w pucharach. Teraz pochodzący z Aurich członek sztabu swój know-how wniesie do akademii piłkarskiej VfL.

„Ważne jest, aby jego doświadczenie zostało zachowane”

„To nie była dla nas łatwa decyzja, ale chcieliśmy dać naszej drużynie Bundesligi nowy impuls w dziedzinie medycyny. Manni Kross wykonał świetną robotę dla VfL przez ostatnie 26 lat i ważne było dla nas, aby pozostał z nami jako osoba i ze swoim doświadczeniem w VfL. Dlatego cieszę się, że otwarcie rozmawialiśmy o wszystkim w tych bardzo konstruktywnych dyskusjach i że znaleźliśmy dla niego nowe zadanie w drużynach U19” – mówi dyrektor sportowy VfL Marcel Schäfer.

Nie ma co ukrywać, że dezycja ta podykotwana jest faktem, iż od początku okresu przygotowawczego Dennis Wöhr wzmocnił dział medyczny Wilków . 45-letni fizjoterapeuta pracował w zeszłym sezonie dla rywali Bundesligi TSG 1899 Hoffenheim, a wcześniej zajmował to samo stanowisko m.in. w Dynamie Drezno i ​​Borussii Mönchengladbach.

foto: Vfl Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram