Napisane:  wtorek, 26 października 2021, 15:12 przez: Redakcja

Znamy nazwisko nowego trenera Wolfsburga! Florian Kohfeldt dogadał się z Vfl

W niedzielne popołudnie holenderski trener Mark van Bommel stracił pracę w Vfl Wolfsburg. Dziś wiemy już kto go zastąpi! To Florian Kohfeldt, były trener m.in. Werderu Brema.

Z ostatniej chwili: Mark van Bommel zwolniony z VfL w został w niedzielę, ale jeśli chodzi o następcę wszystko ponoć jest już jasne. Zgodnie z informacjami napływającymi z Dolnej Saksonii, klub z Wolfsburga i Florian Kohfeldt, były trener Werderu Brema, osiągnęli porozumienie .

Według tych doniesień, menedżer klubu VfL Jörg Schmadtke nawiązał kontakt z 39-letnim Kohfeldtem przed zwolnieniem van Bommela. Schmadtke podobno od dawna miał na liście byłego trenera Bremy, ponieważ na początku swojej trzyipółletniej kariery w Werderze skupiał się przede wszystkim na atrkakcyjnym futbolu ofensywnym. Michael Frontzeck, który objął stanowisko tymczasowego trenera po tym, jak van Bommel opuścił Wolfsburg, pozostanie w VfL i będzie częścią nowego zespołu trenerskiego Kohfeldta.

Kohfeldt do Wolfsburga – spekulacje na temat następcy van Bommela szybko nabrały tempa. Szczególnie popularne były dwa nazwiska: Edin Terzic z Borussii Dortmund oraz Kohfeldt, który po odejściu z Werderu pozostaje bez pracy. Podobnie jak Terzic, Kohfeldt jest również uważany za kogoś, kto może pracować i rozwijać młodych graczy, więc obaj pasują do filozofii VfL. W zeszłym sezonie Kohfeldt nie był w stanie zapobiec spadkowi w Bremie i został zastąpiony przez weterana, trenera Thomasa Schaafa tuż przed końcem sezonu.

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Kohfeldt, urodzony w Siegen i wychowany w Delmenhorst, był bramkarzem drużyny Werder U23, zanim zaczął studiować sport i nauki o zdrowiu w Bremie. W 2015 roku ukończył kurs trenera piłki nożnej najwyższego poziomu, był asystentem trenera U23 Wiktora Skripnika, a później został jego następcą. Po tym, jak Alexander Nouri opuścił pierwszy zespół, Kohfeldt był najpierw tymczasowym, a następnie głównym trenerem.

Oficjalnie: Florian Kohfeldt trenerem Vfl

Niedługo po publikacji naszego newsa, klub z Dolnej Saksonii potwierdził podpisanie kontraktu z Kohfeldtem.

Florian Kohfeldt zostanie oficjalnie zaprezentowany w najbliższy czwartek na konferencji prasowej przed meczem w Bayerem 04 Leverkusen (30 października, 15:30).

„W ciągu ostatnich kilku godzin odbyliśmy wiele dyskusji i dokonaliśmy selekcji możliwych kandydatów. Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć porozumienie z Florianem Kohfeldtem i jesteśmy przekonani, że może on identyfikować się z naszą filozofią i że razem z nim wrócimy na zwycięską ścieżkę”- powiedział dyrektor sportowy VfL Marcel Schäfer.

Florian Kohfeldt nie może się doczekać powrotu do Bundesligi: „Nie musiałem dwa razy zastanawiać się nad podjęciem tego wyzwania. To ekscytująca praca, na którą naprawdę nie mogę się doczekać. Wykorzystam krótki czas do następnego spotkania, aby przeprowadzić dużo rozmów i uzyskać wstępny przegląd. W tym zespole jest dużo jakości i dynamiki, a teraz będziemy pracować razem, aby było to widać na boisku.”

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

foto: werder.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram