Napisane:  piątek, 6 stycznia 2023, 20:56 przez: Przemysław Lewandowski

Zwycięstwo w Almancil

Wilki pokonały w meczu towarzyskim zespół TSG Hoffenheim wynikiem 3:2.

Pięćdziesiąt sześć dni po tym, jak Wolfsburg zmierzył się z TSG Hoffenheim w ostatnim meczu ligowym w 2022 roku, obie drużyny ponownie stanęły naprzeciwko siebie w piątek, w ramach pierwszego meczu towarzyskiego w bieżącym roku. W kompleksie treningowym Zielono-Białych w Almancil, Wilki pokonały gości z Hoffenheim rezultatem 3:2. Bramki dla VfL zdobyli Luca Waldschmidt (42'), Kevin Paredes (72') oraz Jakub Kamiński (87').

Przed powrotem do Bundesligi i spotkaniem z drużyną SC Freiburg (w sobotę, 21 stycznia, o 15:30), podopieczni Niko Kovaca zmierzą się w podwójnym meczu z zespołem FC Augsburg. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 14 stycznia - zaraz po obozie treningowym w Portugalii. Pierwszy mecz odbędzie się na poligonie FCA o godzinie 13:00, a drugi na WWK Arena o godzinie 15:00.

Reakcja trenera:

Niko Kovac: "Dobrze, że po tak długim czasie chłopcy mogli dla odmiany zmierzyć się z innym przeciwnikiem, zamiast ciągle grać przeciwko sobie na treningach. Nie chcę przeceniać znaczenia wyniku, to sprawa drugorzędna. Odnotowałem kilka dobrych sytuacji, ale wciąż musimy popracować nad wieloma innymi kwestiami. Mamy jednak jeszcze dwa tygodnie aby upewnić się, że jesteśmy w stanie wypaść lepiej."

Składy i statystyki:

Wolfsburg – pierwsza połowa: Casteels – Baku, Lacroix, Guilavogui, Otavio – Arnold – F. Nmecha, Ambros – Waldschmidt, Marmoush – Wind

VfL Wolfsburg – druga połowa: Pervan – Fischer, Bornauw, van de Ven, Paredes – Franjic – M. Philipp, Svanberg – Wimmer, Kamiński – Pejcinovic

TSG Hoffenheim: Baumann (46‘ L. Philipp) – Kabak (46’ Akpoguma), Vogt (76‘ Bicakcic), Nsoki – Skov (76‘ Kaderabek), Angelino, Geiger (46’ Rudy), Baumgartner (76’ Becker), Stiller – Bebou (46’ Dabbur), Dolberg

Bramki: 0:1 Skov (30‘), 1:1 Waldschmidt (42‘), 2:1 Paredes (72‘), 2:2 Skov (73‘), 3:2 Kamiński (87‘)

Źródło: vfl-wolfsburg.de