Napisane:  sobota, 1 października 2022, 06:59 przez: Przemysław Lewandowski

Zwycięstwo w blasku reflektorów [+SKRÓT]

Kobiecy zespół VfL wygrywa ważny mecz z Bayerem 04 Leverkusen wynikiem 6:1.

VfL Wolfsburg zmierza do międzynarodowej przerwy jako lider tabeli w kobiecej Bundeslidze FLYERALARM - po meczu otwarcia trzeciej kolejki z Bayerem 04 Leverkusen jest to niemalże pewne. Sveindis Jonsdottir (dublet), Jill Roord, Ewa Pajor, Lena Oberdorf i Felicitas Rauch dały swojej drużynie wysokie zwycięstwo 6:1 (2:1). Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę, 15 października (rozpoczęcie o 13.01), w meczu wyjazdowym z 1. FFC Turbine Potsdam.

Zmiany w składzie:

Trener Tommy Stroot w stosunku do wygranego w ostatnich minutach meczu z TSG 1899 Hoffenheim dokonał dwóch zmian: Jule Brand i Jill Roord zastąpiły Alexandrę Popp i Tabeę Waßmuth w wyjściowej jedenastce.

Przebieg meczu:

Pomimo tego, że statystyki zapowiadały wyrównany pojedynek, drużyna VfL od samego początku brała sprawy w swoje ręce i dzięki temu wcześnie objęła prowadzenie. Potem, w 19 minucie, nadarzyła się warta zobaczenia podwójna szansa: najpierw w poprzeczkę uderzyła Svenja Huth, potem szczęścia spróbowała Roord, jednak nie trafiła w cel. Wilczyce kontrolowały przebieg spotkania. Do czasu zdobycia drugiej bramki, drużyna przeciwna nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Jednak dwubramkowe prowadzenie okazało się krótką przyjemnością. Po golu Leverkusen zespół VfL cofnął się do obrony, a bramka dodała Werkself odwagi.

Na początku drugiej połowy drużyna Wolfburga odzyskała dominację na boisku: zapewniając sobie bezpieczeństwo na tyłach, Zielono-Białe parły naprzód z presją na trzecią bramkę, która strzeliły. Jednak Bayer na próżno pracował nad kolejną szybką odpowiedzią - głównie dlatego, że Frohms sprawnie sparowała potężny strzał Ivany Fuso (64 minuta). Po tej akcji w zasadzie grały już tylko Wilczyce. Wolfsburg raz po raz odnosił sukcesy dzięki wysokiemu naciskowi. Trzy gole w ciągu czterech minut ostatecznie położyły kres wciąż otwartemu meczowi - przynajmniej jeśli chodzi o wynik. Cóż za pokaz siły!

Bramki:

1:0 Roord (13 minuta): Jule Brand posyła piłkę z lewej strony boiska w sam środek pola karnego. Roord przyjmuje i strzela w prawy róg bramki.

2:0 Pajor (28 minuta): Pierwszy gol padł z dośrodkowania z lewej strony, teraz nadeszła kolej na prawą stronę. Lynn Wilms podaje, Pajor kończy akcję. Była Wilczyca Friederike Repohl zostaje pokonana po raz drugi.

2:1 Baijings (30/rzut karny): Kathrin Hendrich źle przyjmuje piłkę, co wykorzystuje Fuso, odbierając futbolówkę i ustawiając kurs na bramkę VfL. Hendrich wciąż może powstrzymać niemiecko-brazylijską zawodniczkę, ale robi to kosztem rzutu karnego. Przy bliższym przyjrzeniu się widać, że nie była to właściwa decyzja, ponieważ faul miał miejsce przed polem karnym. Mimo to Baijings przymierza w lewy górny róg i nie daje szans Merle Frohms.

3:1 Oberdorf (56 minuta): Huth wykonuje rzut rożny, a piłka spada na głowę jednej z zawodniczek Leverkusen, co w efekcie zmienia trajektorię jej lotu z korzyścią dla Zielono-Białych. Oberdorf pozostaje już tylko wbić piłkę do siatki.

4:1 Rauch (72 minuta): Świetna akcja Wilczyc, rozpoczęta przez Pajor. Jonsdottir wygrywa pojedynek o piłkę i przerzuca ją do Rauch, która technicznym uderzeniem podwyższa wynik.

5:1 Jonsdottir (74 minuta): Zielono-Białe z łatwością przejmują piłkę w pobliżu pola karnego. Tym razem Pajor podaje do Jonsdottir, która nie marnuje swojej szansy.

6:1 Jonsdottir (75 minuta): Niemalże kopia akcji sprzed minuty. Odbiór blisko pola karnego, Pajor znów podaje do Jonsdottir, a ta zalicza dublet. Co tu się wydarzyło?

Składy i statystyki:

VfL Wolfsburg: Frohms – Wilms (84. Wolter), Hendrich, Janssen, Rauch (77. Blomqvist) – Oberdorf (77. Agrez), Lattwein – Huth (65. Popp), Roord, Brand (65. Jonsdottir) – Pajor

Ławka rezerwowych: Weiß (BR), Bremer, Wedemeyer, Waßmuth

Bayer 04 Leverkusen: Repohl – Matysik (46. Siems), Turanyi, Friedrich, Marti – Senß – Baijings, Zdebel (46. Arfaoui), Fuso (85. Ostermeier) – Wirtz, Kögel

Ławka rezerwowych: Klink (BR), Bücher, Emmerling, Eickmann, Fröhlich, Enderle

Bramki: 1:0 Roord (13.), 2:0 Pajor (28.), 2:1 Baijings (30./FE), 3:1 Oberdorf (56.), 4:1 Rauch (72.), 5:1 Jonsdottir (74.), 6:1 Jonsdottir (75.)

Sędzia: Franziska Wildfeuer (z Sereetz)

Publiczność: 2.619 widzów na AOK Stadion

Żółte kartki: Hendrich / Arfaoui

Źródło: vfl-wolfsburg.de