Napisane:  wtorek, 27 września 2022, 12:10 przez: Przemysław Lewandowski

Zwycięstwo w Hoffenheim [+SKRÓT]

Kobieca drużyna VfL wygrała wyjazdowy mecz z TSG 1899 Hoffenheim wynikiem 1:2.

Druga kolejka ligi i drugie zwycięstwo: VfL Wolfsburg utrzymał przewagę w meczu z TSG 1899 Hoffenheim, wygrywając 1:2 (1:0) i tym samym umocnił się na pozycji lidera w kobiecej Bundeslidze FLYERALARM. Przed rekordową publicznością w Hoffenheim, która liczyła 7109 widzów na PreZero Arena w Sinsheim, Jill Roord i Jule Brand strzeliły dwie zwycięskie bramki w ostatnich pięciu minutach meczu.

W najbliższy piątek, 30 września, na stadionie AOK będzie gościć zespół Bayer 04 Leverkusen, który również rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw.

Zmiany w składzie:

Trener Tommy Stroot w stosunku do wygranego 4:0 meczu z SGS Essen zdecydował się na jedną zmianę: powracająca Svenja Huth zastąpiła Roord, która w trakcie spotkania weszła finalnie na boisko z początkiem drugiej połowy.

Przebieg meczu:

Już po pierwszych sześciu minutach gry, była zawodniczka Hoffenheim, Tabea Waßmuth, miała okazję do wczesnego zdobycia przewagi. Pomimo dobrego dośrodkowania Alexandry Popp, nie udało się ostatecznie sfinalizować szansy. Zielono-Białe od początku spotkania kontrolowały przebieg gry. Jednak w 13 minucie doszło do zwrotu: Gia Corley oddała strzał z lewej strony pola karnego, uderzając w Dominique Janssen. Kolejna akcja z rzutu rożnego dała już TSG prowadzenie. Po straconej bramce Wilczyce miały zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, z czasem tworząc coraz więcej zagrożenia. Pół godziny później, po dobrym dośrodkowaniu Lynn Wilms, szczęścia spróbowała jeszcze Ewa Pajor, jednak po jej próbie strzału wynik pozostał bez zmian. Zielono-Białe nie zostały wynagrodzone za swój wysiłek, głównie dlatego, że nie były w stanie ograć zwartej obrony Hoffenheim.

Druga połowa rozpoczęła się od potężnego uderzenia na bramkę TSG i prawie samobójczego gola Luany Bühler (50 minuta). Dla drużyny z Hoffenheim nie było już chwili wytchnienia. Jednak niebieski mur nadal się utrzymywał - raz za razem kobiety z TSG wychodziły cało z opresji, gdy groziło im niebezpieczeństwo. W 79 minucie doszło do najgroźniejszej dotychczas sytuacji, gdy po dośrodkowaniu Huth, piłka wylądowała pod nogami Jule Brand, której uderzenie trafiło w dolną krawędź poprzeczki. Jednak cierpliwość finalnie popłaciła. Wilczyce - po golach Roord i Brand - odwróciły losy spotkania w ostatniej fazie meczu. Można było odetchnąć z ulgą. Trzy punkty zdobyte.

Bramki:

1:0 Naschenweng (14 minuta): Naschenweng wykonuje rzut rożny, który nie sugerował początkowo zagrożenia. Piłka jednak kozłuje i odbija się na niekorzyść Wilczyc, wpadając do siatki.

1:1 Roord (85 minuta): Świetne uderzenie! Podanie Brand zostaje zablokowane, jednak piłka trafia do dobrze ustawionej Roord, która kończy akcję.

1:2 Brand (89 minuta): Scena jak z filmu fabularnego! Kolejny rzut rożny dla VfL, po którym piłka znajduje Lenę Oberdorf. Zawodniczka uderza jednak w prawy słupek. Na szczęście w dobrym miejscu znalazła się Brand, której dobitka daje zwycięstwo dla swojej drużyny!

Reakcja trenera:

Tommy Stroot: "Nie spodziewaliśmy się, że dostaniemy tutaj coś za darmo, zwłaszcza na tle tego wspaniałego stadionu. Wiedzieliśmy, że Hoffenheim będzie bardzo zmotywowany i że drużyna prezentuje bardzo wysoką jakość gry. TSG bardzo dobrze dostosował się do przebiegu spotkania, przez co znów zostaliśmy zakwestionowani - zwłaszcza po tym, jak Hoffenheim objął prowadzenie. Zagraliśmy dobrze, zwłaszcza w kwestii posiadania piłki. Jednak przez większość czasu nie byliśmy w stanie znaleźć odpowiedniej przestrzeni, by stworzyć zagrożenie. Zmieniliśmy nasze podejście w ciągu ostatnich 10 minut. Strzały z dystansu w pole karne nie są dla nas typowe, ale w końcu zostaliśmy za to nagrodzeni. To było zasłużone zwycięstwo, nawet jeśli mieliśmy odrobinę szczęścia, biorąc pod uwagę, kiedy strzeliliśmy nasze gole."

Składy i statystyki:

TSG 1899 Hoffenheim: Tufekovic – Linder, Bühler, Hagel, Naschenweng – Dongus – Kössler (61. Hickelsberger-Füller), Hartig, Harsch, Memeti (84. Krumbiegel) – Corley (66. Billa)

Ławka rezerwowych: Dick (BR), Hofmann, Kocsan, Leimenstoll

VfL Wolfsburg: Frohms – Wilms (81. Wedemeyer), Hendrich, Janssen, Rauch – Oberdorf, Lattwein – Waßmuth (46. Roord), Huth (90. Jonsdottir), Popp – Pajor (69. Brand)

Ławka rezerwowych: Weiß (BR), Agrez, Blomqvist

Bramki: 1:0 Naschenweng (14.), 1:1 Roord (85.), 1:2 Brand (89.)

Sędzia: Angelika Söder (z Ingolstadt)

Publiczność: 7.109 widzów na Sinsheim PreZero Arena

Żółte kartki: Kössler / Popp