Napisane:  piątek, 5 sierpnia 2022, 09:30 przez: Przemysław Lewandowski

Burzliwy powrót Marina Pongracica do zespołu

Chorwat zakończył wypożyczenie w Borussi Dortmund i wraca do drużyny Wilków.

Pongracic zasłynął niezbyt przyjemnymi wypowiedziami w wywiadzie o swoim obecnym klubie - o czym pisaliśmy tutaj. Piłkarz w przyszłym tygodniu ma się pojawić na pierwszym wspólnym treningu drużynowym, po kilku tygodniach treningu indywidualnego. Spotka tam zarówno swoich starych, jak i nowych kolegów, po raz pierwszy od powrotu z wypożyczenia. Jego comeback z całą pewnością nie odbędzie się po cichu. „Na pewno pojawi się coś z mojej strony” - zapowiada Kovac. "Jeśli ktoś zapytałby mnie o zdanie, sugerowałbym mu najpierw postarać się zrobić coś dla dobra zespołu."

W związku z jego wybrykami z niedalekiej przeszłości, z pewnością byłoby stosowne słowo "przepraszam". Jeśli obrońca faktycznie rozpocznie wielką turę przeprosin po zespole, powinien również udać się do zarządu klubu. Oprócz większości graczy, szefowie VfL również nie są w dobrych stosunkach z Chorwatem.

Istnieje promyk nadziei na poprawę sytuacji.

Sam piłkarz mówi, że obecnie "pracuje nad sobą". Osobiste rozmowy z Kovacem mogą zresztą w tym pomóc. „Mam nadzieję, że przyjmie wszystkie argumenty, które mu podałem. Liczę, że spróbuje im się przyjrzeć i je głębiej przeanalizować, aby mógł samemu sobie z tym poradzić i podjąć właściwą decyzję” - mówi trener. Szkoleniowiec chce dać zawodnikowi szansę. „Oczywiście, że chcemy mu pomóc ale przede wszystkim on sam musi chcieć pomóc sobie. Jeśli tak postanowi, to nic z tego nie będzie stanowić już problemu i wszystko stanie się łatwiejsze. Jeśli nie, to pojawi się więcej trudności.”

W przypadku braku chęci współpracy piłkarza, z całą pewnością trudno byłoby znaleźć mu nowy klub na dwa lata przed końcem kontraktu. VfL chciałoby mimo wszystko jak najszybciej zrezygnować z Pongracica. Jednakże biorąc pod uwagę jego historię i reputację jako problematycznego zawodnika, należy oczekiwać, że potencjalni nabywcy są bardziej skłonni do zniechęcenia, aniżeli wykazania zainteresowania podjęciem współpracy.

Źródło: bild.de
Źródło foto: transfermarkt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram