Napisane:  piątek, 5 stycznia 2024, 09:14 przez: Redakcja

Pervan po podpisaniu kontraktu: "Lubię adrenalinę"

Pavao Pervan o przedłużeniu kontraktu, planach na przyszłość i oczekiwaniu na nowe wyzwania.

Wiadomość o przedłużeniu kontraktu Pavao Pervana o kolejny rok z pewnością ucieszyła wszystkich fanów VfL. W końcu 36-letni bramkarz jest uważany za idealnego zmiennika dla pierwszego bramkarza, Koena Casteelsa. Nie bez powodu dyrektor sportowy VfL, Sebastian Schindzielorz, chwali "Pavo" za jego niezawodność na boisku, a także za wyjątkową rolę w strukturze drużyny.

Przyjazny Austriak opowiadał reprezentantom prasy w Almancil o...

…procesie przedłużenia kontraktu: Cała sytuacja była omawiana wewnętrznie przez długi czas. Jednakże w ubiegłym roku i przed zgrupowaniem skupiliśmy się wyłącznie na kwestiach sportowych.

...myślach o zakończeniu kariery: Szczerze mówiąc, w ogóle o tym nie myślałem. Ale rozważałem różne opcje - zostać tutaj lub przenieść się gdzie indziej. Po rozmowach dość szybko stało się jasne, że chcę tu pozostać na kolejny rok. Nie chciałem grać w pokera, pragnąłem jak najszybciej uzyskać jasność. W innej sytuacji musiałbym prawdopodobnie dłużej czekać na ewentualne otwarcie okien transferowych. Tego nie chciałem. Chciałem pewności dla mojej rodziny i dla siebie. Dlatego poczułem, że to właściwa decyzja.

...planach po zakończeniu umowy: Czuję się zbyt dobrze, by mówić, że wszystko skończy się za rok. Dlatego mam nadzieję, że pozostanę zdrowy, aby móc dawać z siebie wszystko, co w mojej mocy, i wnosić wartość sportową do zespołu – niezależnie od mojej roli.

...swojej przyszłej pozycji w hierarchii bramkarzy: W moim wieku trzeba być realistą i zdawać sobie sprawę, że nadejdzie moment, kiedy klub zdecyduje się na odmłodzenie składu. Z mojej strony staram się wpływać tylko na to, co mogę kontrolować. Chcę wywierać sportową presję i bronić swojej pozycji – tak długo, jak to możliwe.

...o końcu kariery: Szczerze mówiąc, nie mam w głowie konkretnej liczby, kiedy to nastąpi. Wierzę, że przyjdzie taki moment, kiedy zrozumiesz, że to jest ten właściwy czas. Być może istnieje jakiś obszar odpowiedzialności, który chciałbyś wypełnić, mimo że fizycznie nadal jesteś w dobrej formie. Tak jak było z Marcelem (Schäferem), kiedy zdecydował się zakończyć karierę w USA. Myślę, że mógłby tam nadal grać, ale poczuł, że to odpowiedni moment. Wierzę, że u mnie będzie podobnie.

...o możliwych dalszych opcjach: Interesuję się bramkarstwem. Chciałbym więc pracować jako trener bramkarzy, najlepiej codziennie będąc na boisku, bo tam mogę dać z siebie wszystko. Zobaczymy, czy będzie to poziom młodzieżowy czy profesjonalny. Myślę, że to może być interesujące, jeśli masz takie doświadczenie jak Pascal (Formann). Ale ostatecznie, jak większość ludzi, chcę pracować na jak najwyższym poziomie. Stawka jest wysoka i istnieje pewna presja. Lubię tę presję, lubię adrenalinę przed weekendowymi meczami. Nawet wtedy nadal możesz się rozwijać i szkolić bramkarzy.

...o wzorach do naśladowania w coachingu bramkarzy: Oczywiście najwięcej mogę się nauczyć od Pascala. Widzę w nim to, co potrzebne jest do codziennego przekraczania granic na wysokim poziomie. Ogólnie jest świetnym przykładem do naśladowania. Ale oczywiście powinno się także obserwować innych i uczyć się od nich. Mogą to być trenerzy bramkarzy, z którymi już pracowałem lub ci, z którymi mam kontakt. Każdy może być nauczycielem.

...o swoim szczególnym talencie organizacyjnym, który pokazuje jako stały organizator wydarzeń zespołowych: Z pewnością są inne interesujące dziedziny, ale bramkarstwo jest dla mnie najważniejsze. Może jednak życie przyniesie zmiany. Nigdy nie należy niczego wykluczać. Nadal jestem młody.

...o nadchodzącej zmianie Koena Casteelsa na Kamila Grabarę i nowych impulsach tego lata: Nie mogę się doczekać i jestem bardzo podekscytowany, by zobaczyć, jak się to rozwinie. Zawsze mieliśmy w Wolfsburgu bardzo dobrych bramkarzy – czy to Koena, czy Grabarę, który jest wschodzącym talentem. Oczywiście Koen ustawił poprzeczkę bardzo wysoko i wierzę, że Kamil będzie podążać tą ścieżką. Zobaczymy, jak to się rozwinie i ile czasu to zajmie. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pracować w taki sposób, by poznać tego typu sportowców. Kamil może liczyć na moje wsparcie, tak samo jak Koen. Ale oczywiście chcę również wywierać na niego sportową presję, ponieważ wiem, że dzięki temu będzie jeszcze lepszy."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram